Warsztaty i konferencje Espresso Fitness Business Solutions na FIWE

Na FIWE pojawią się przedstawiciele Espresso Fitness Business Solutions: Sebastian Goszcz i Małgorzata Piasecka-Mróz. Swój udział Sebastian rozpocznie od debaty CEO & Eksperts, na której poruszone zostaną tematy takie jak: wyzwania dla rynku fitness, jego aktualna sytuacja, a także kierunek, w którym ten rynek zmierza. Poza tym mowa będzie o lojalności klienta i o tym w jaki sposób prywatni właściciele mogą konkurować z dużymi sieciami. Sebastiana można będzie posłuchać także na sobotnim wykładzie (konferencja FIWE Investors), na którym będzie mówił o pięciu kluczowych kompetencjach, które powinno się opanować by odnieść sukces w branży fitness & wellness. Kompetencje, według eksperta kluczowe, to:
-zarządzanie przez liczby i analizę danych czyli: budżetowanie, ocena sytuacji, ocena dochodowości i rentowności;
-umiejętności związane z zarządzaniem ludźmi i budowaniem zespołu;
-marketing czyli budowanie silnej marki i skuteczne pozyskiwanie klientów;
-sprzedaż;
-budowanie lojalności klienta;

Posiadanie tych kompetencji pozwala, według eksperta, odpowiedzieć na istotne pod względem biznesowym pytania:
-skąd wiem, że to co robię, robię dobrze?
-skąd pozyskać pracowników i w jaki sposób zbudować z nich zespół?
-skąd zdobyć klientów i jak ściągnąć ich do klubu?
-jak przekonać klientów, że mamy to, czego potrzebują?
-jak zmotywować klienta i przedłużyć jego ‘życie’ w klubie?

Drugi sobotni wykład, prowadzony przez ekspertkę Espresso Fitness Business Solutions, Małgorzatę Piasecką-Mróz, nosi tytuł „Wzrost przychodów klubu dzięki skutecznemu marketingowi i sprzedaży zajęć grupowych”. Wystąpienie to pomoże właścicielom klubów i managerom w pracy nad strefą zajęć grupowych, która często jest kołem napędowym klubu, a przynajmniej powinna takim kołem być. Według ekspertów często zajęcia grupowe traktowane są po macoszemu. Dlatego warto stworzyć odpowiedni harmonogram, który przyciągnie klientów. Dobre zarządzanie zajęciami, reagowanie na zmiany, ocena ich rentowności, a także praca z instruktorami, budowanie ich marek osobistych, promocja zajęć i nieustanna praca nad nimi, mogą znacznie zwiększyć dochód klubu.
Espresso przygotowało również dwa warsztaty. Na każdym z nich uczestnicy będą pracować nad konkretnymi zagadnieniami, szukać rozwiązań, wypracowywać nowe, a specjaliści z Espresso podzielą się z nimi rozwiązaniami, z którymi spotkali się w kraju i za granicą oraz tymi, które sami wypracowali.
Piątkowy warsztat nosi tytuł: „Klient na zawsze? Mit czy rzeczywistość? Sztuka i nauka budowania lojalności klientów od ręki do zastosowania w Twoim klubie”. Na warsztacie poruszone zostanie zagadnienie customer care process oraz przedstawiony zestaw działań, który osobie trafiającej do klubu pomoże w nim wytrwać i zbuduje lojalność wobec niego, dzięki zastosowaniu odpowiedniego wsparcia oraz motywacji.

Jak wyjaśnia Sebastian Goszcz:

badania są niestety bezlitosne, pokazują, że średnia długość życia klienta w polskich klubach fitness nie przekracza 3 miesięcy

Dodaje jednak, że dzięki procesom, które zostaną omówione na warsztatach, 'żywotność' klienta udaje się wydłużyć do 6-8 miesięcy. Ekspert zaznacza, że oczywiście, klubowiczów można pozostawić samych sobie i część przetrwa, ale:

badania pokazują, że na każdych dziesięciu klientów rozpoczynających, w ciągu roku jeden czy dwóch nie zginie

Na warsztatach będzie można poznać sposoby, dzięki którym liczba klubowiczów, którzy 'przeżyją' znacznie się zwiększy.
Sobotni warsztat pt. "Kliencie gdzie jesteś? Sposoby pozyskiwania klientów i skutecznej sprzedaży "bez wciskania". Poznaj nowoczesny proces sprzedaży produktów, członkostw i usług. " poruszy bolączkę, którą jest pozyskiwanie klientów do klubu i skuteczne zachęcenie ich do zakupienia karnetu. Omówione zostaną sposoby poszukiwania klientów, docierania do nich, zapraszania do klubu i przeprowadzenia rozmowy, która skutkować ma zakupem karnetu/podpisaniem umowy.
Na warsztatach zostanie przepracowany temat wsparcia klienta przez pierwsze trzy miesiące jego członkostwa, ponieważ okres tych 90 dni jest kluczowy i jeśli klient ‘przetrwa’ ten czas, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że pozostanie w klubie na dłużej. Warsztaty poruszą również aspekt sprzedaży i podpowiedzą w jaki sposób sprzedawać bez nachalnego wciskania naszych usług/towaru klientowi. Omówione zostaną zagadnienia z gruntu psychologii społecznej, kwestie wzbudzania zaufania oraz pokonywania obiekcji. Będzie mowa także o sprzedaży sugerowanej, która sprawia, że klient odczuwa proces sprzedaży jako pożądany, dopasowany do nich, wynikający z troski o klienta.