Międzynarodowy Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness - Eliminacje do Mistrzostw Świata

12-13 października w Zblewie odbędzie się Międzynarodowy Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness - Eliminacje do Mistrzostw Świata, które rozegrają się 16.11.2019 w Kownie na Litwie.

Pierwszy dzień imprezy, sobota, dedykowany jest dorosłym zawodnikom. Na scenie zobaczymy zmagania w kategoriach:

Damskich: Aerobic Performance Women, Fitness Women Model, Bikini Classes Women, Miss Figure, Women Figure Athletic, Bodybuilding Women.

Męskich: Bodybuilding Man, Body Athletic Man, Masters od 40 lat, Juniors od 21 lat, Fitness Model Man, Aerobics Performance Man, Muscle Fitness.

Tego dnia będą miały miejsce także zawody w kategorii: Mixed Pairs oraz Disabled & Wheelchair.
Organizator i prezydent Międzynarodowej Federacji WBBF-WFF Polska Wojciech Nadolski poinformował portal, że w tym roku w kategorii Masters z pewnością pojawi się przynajmniej jeden zawodnik, który ukończył 50 lat. Do zawodów w kategorii Disabled & Wheelchairs zgłosiła się po raz pierwszy również kobieta (poza nią w tej kategorii wystąpi trzech mężczyzn). Organizatorzy zapewniają, że zawodników wciąż przybywa, rejestracja nadal jest otwarta.

W niedzielę na scenie zobaczymy dzieci i młodzież w Międzynarodowym Pucharze Polskim w Fitnessie Gimnastycznym Dzieci i Młodzieży Fit Kids (eliminacje do Mistrzostw Świata). Tego dnia udział zapowiedziało już ponad 70. zawodników. Poza zawodami organizatorzy przygotowali liczne niespodzianki. W trakcie imprezy będzie można obejrzeć pokaz mody Kamili Froelke i Salonu Ślubnego Bianka, pokaz kick boxingu, pokaz boksu, podciągania na drążku, demonstracja sprzętu strażackiego, koncert Andre i wiele innych atrakcji. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, a zawody rozpoczynają się o godzinie 12.