Kongres FEM 2020 - zapowiedź

Kolejna, IV edycja, Kongresu Fitness Experience Management odbędzie się 5-6 marca 2020 w Warszawie w hotelu Marriott. Hasłem przewodnim tej edycji Kongresu FEM jest Less Show-More Experience. W roku 2020 organizatorzy zdecydowali się postawić na doświadczenie. Decyzja ta została podjęta na podstawie wyników ankiet, które zostały rozesłane do managerów, osób zarządzających oraz CEO branży fitness. Organizatorka kongresu, Ilona Wilk (red. naczelna portalu branzafitness.com), wyjaśnia, że w branży brakuje gotowych rozwiązań. Uczestnicy pragną konkretnej wiedzy i rozwiązań praktycznych. Dodaje również:

Aktualnie FEM jest jedynym w Polsce kongresem biznesowo-edukacyjnym, skierowanym do branży fitness.

Event skierowany jest zarówno do osób, które posiadają doświadczenie w branży jak i do tych, którzy stawiają pierwsze kroki w tym środowisku. Stąd wynika decyzja o podziale programu na dwa poziomy: basic i advanced. Blok basic skierowany jest do osób, które pragną poznać podstawy prowadzenia biznesu w branży fitness, advanced zaś składać się będzie z zajęć praktycznych dla tych, którzy doświadczenie już posiadają, ale pragną poszerzyć swoje kompetencje. Tematy, które zostaną poruszone w obu blokach to m.in. zarządzanie klubem, posługiwanie się wskaźnikami KPI, określanie budżetu, tworzenie planu marketingowego, organizacja eventów w klubach fitness. W tej edycji kongresu nacisk zostanie położony również na kompetencje managerskie. Branży fitness nieobce są problemy kadrowe, które dotykają obecnie niemal wszystkich gałęzi biznesu. By pomóc uczestnikom w radzeniu sobie z tymi trudnościami, podczas FEM poruszone zostaną kwestie zarządzania pracownikami, organizowania rekrutacji, wdrażania pracowników, przeprowadzania profesjonalnych rozmów i negocjacji stawek wynagrodzeń. Jednym z zapowiedzianych prelegentów jest Wojciech Herra (psycholog sportu, przedsiębiorca, trener sprzedaży, a także założyciel i właściciel firmy WH Performance Consulting), który pokaże w jaki sposób wykorzystać dobre praktyki z innych branż w branży fitness oraz doradzi jak podnieść poziom pracy. Na zaplanowanych przez organizatorów wykładach pojawią się również zagadnienia związane ze sprzedażą dodatkowych usług w klubach fitness i na siłowniach. W bloku advanced omówione zostanie wykorzystanie strategii up sellingu i cross sellingu w celu podniesienia przychodów klubu.

Na IV edycji kongresu odbędzie się po raz pierwszy ekspercki panel dyskusyjny. Zagadnienia, które będą tam poruszane, zostaną wyłonione w głosowaniu zorganizowanym przez portal branzafitness.com. Akcja wyboru pytań rozpocznie się w listopadzie. Zabieg ten ma za zadanie zebranie najbardziej interesujących branżę tematów.
Podczas FEM 2020 uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji eksperckich. Pojawi się również strefa networkingowa i wystawiennicza. Na razie swoją obecność w strefie wystawców potwierdziło 6. uczestników.
Nowością podczas IV edycji FEM będzie strefa franczyzy, w której zaprezentują się franczyzobiorcy. Gościem specjalnym tej strefy będzie Pedro Ruiz, zarządzający dwoma franczyzowymi sieciami: Vivafit Women Only oraz Personal20 SEM (Electro Fitness).
Gościem specjalnym FEM będzie Artur Ligęska, który wygłosi wykład motywacyjny, podczas którego będzie mówił o problemach, dotykających osoby związane z branżą fitness. Jak zapowiadają organizatorzy jego wystąpienie nie będzie przedstawiać jedynie jasnych stron tego biznesu, a poruszy tematy dotyczące wypalenia zawodowego, stresu i problemów z używkami.
Podczas FEM 2020 odbędzie się również rozstrzygnięcie wyborów na najskuteczniejszego managera 2019r. Celem portalu branzafitness.com i kongresu FEM jest wyłonienie nowych ekspertów:

Chcemy dać szansę nowym osobom z branży. Tym aktywnym, skutecznie działającym, którzy są widoczni, ale nie mają siły przebicia. Posiadają wiedzę, doświadczenie i pragniemy odkryć ich i wypromować na nowych ekspertów.

Do 15 października trwa przedsprzedaż biletów na Kongres FEM 2020. Po tym terminie cena znacząco wzrośnie.

Bilety dostępne są TUTAJ

Portal polskifitness.tv jest partnerem i patronem medialnym Kongresu FEM 2020.