Gala Ultra White Collar Boxing w Łodzi już w listopadzie

Już 16 listopada w Zatoce Sportu w Łodzi (aleja Politechniki 10) odbędzie się gala Ultra White Collar Boxing. Zawodnicy, którzy wezmą udział w gali, przygotowują się do niej pod opieką trenerów przez 8 tygodni. Większość z biorących udział w gali nie miała dotąd do czynienia z boksem. W trakcie treningów nauczą się w jaki sposób walczyć, dzięki czemu poprawią swoją kondycję. Organizatorzy przywiązują wielką wagę do bezpieczeństwa. Zawodnicy trenują razem, następnie łączeni są w pary, by stoczyć między sobą walkę podczas gali. Przeciwników dobiera się w taki sposób, by ich poziom był jak najbardziej wyrównany. By zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, walka odbywa się przy użyciu największych dostępnych na rynku rękawic. Zawodnicy będą także walczyć w kaskach i nosić ochraniacze na zęby. Tego rodzaju gale odbywają się w Polsce od 4 lat. W tym roku gala odbędzie się po raz pierwszy w Łodzi. Celem gali jest zbiórka pieniędzy na organizację, która walczy z rakiem - Cancer Fighters. W Polsce odbyło się już 7 edycji gal Biznes Boxing Polska, na których zebrano 700 tysięcy złotych na ten cel, nie tylko dzięki zbiórkom uczestników, ale także poprzez licytacje. Każdy z zawodników prowadzi indywidualną zbiórkę, w Łodzi musi on zgromadzić 250 złotych. Do zadań uczestników należy również zaproszenie 10 znajomych na tę imprezę.
White Collar Boxing czyli Boks Białych Kołnierzyków jest bardzo popularny w Wielkiej Brytanii. Projekt w Łodzi organizowany jest wraz z angielskim Ultra White Collar Boxing.
Podczas gali obowiązują stroje oficjalne. Portal polskifitness tv będzie obecny na imprezie, by wspierać walczących i szlachetną inicjatywę, która przyświeca gali. Wkrótce na portalu ukaże się również rozmowa z organizatorem - Julianem Szumowskim oraz z jednym z zawodników.