Oficjalne otwarcie studia Dream Body EMS Warszawa Wilanów

12 października odbyło się oficjalne otwarcie studia Dream Body EMS Warszawa Wilanów. W wydarzeniu tradycyjnie wzięli udział właściciele franczyzowej sieci Dream Body EMS. Studio Dream Body EMS Warszawa Wilanów należy do Michała Berkowicza, który jest związany ze sportami walki – prowadzi szkołę Krav Magi, w której pracuje również jako trener.

Zapytany o wrażenia z treningu Dream Body EMS powiedział:

Dzięki elektrostymulacji mięśniowej można osiągnąć wszystkie założone cele treningowe w dużo krótszym czasie niż przy korzystaniu z tradycyjnego treningu na siłowni. Jestem dość wytrenowanym człowiekiem, wywodzę się ze sztuk walk, założyłem szkołę Krav Magi, w której prowadzę treningi, ćwiczę również rekreacyjnie na siłowni. Mimo tego, po treningu Dream Body EMS miałem całkiem fajne zakwasy, to znaczy, że to naprawdę działa. Na siłowni dużo trudniej jest uruchomić do pracy mięśnie głębokie, natomiast dzięki elektrostymulacji wszystkie te mięśnie pracują perfekcyjnie.

Również trenerzy pracujący w wilanowskim studiu zauważyli pozytywne efekty tego rodzaju treningu. Trenerka Joanna, która uprawia biegi długodystansowe i crossfit, na pytanie o odczucia związane z treningiem odpowiada:

Przy treningu Dream Body EMS bardzo szybko można się zmęczyć, podczas gdy na siłowni trzeba włożyć w to więcej wysiłku. 20 minut, a daje popalić.

Trener Piotr zwrócił uwagę na rehabilitacyjne aspekty tego rodzaju treningu:

Miałem operację kolana, to pozwoliło mi doświadczyć tego, że elektrostymulacja jest skuteczna przy odbudowie mięśni. Wraz z kontuzją doznałem atrofii mięśniowej, a dzięki rehabilitacji z elektrostymulacją wróciłem do sprawności. Jeśli elektrostymulację mięśniową połączy się z treningiem siłowym, to da nam to oszałamiające efekty. Wprowadziłem trening Dream Body EMS do swojego planu treningowego.

Trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej jest polecany szczególnie tym, którzy z jakichś powodów nie mogą ćwiczyć w tradycyjny sposób. Przede wszystkim nie obciąża stawów, więc osoby, które nie powinny podnosić ciężarów np. po przebytych kontuzjach, z powodu zmian chorobowych itd. mogą pozostać w pełni sprawne fizycznie wybierając właśnie taką formę aktywności. Tego rodzaju treningi są także doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą ćwiczyć na siłowni, krępuje ich tłum i obecność innych ludzi, poszukują spokoju i profesjonalnej opieki trenera, który poświęci im sto procent swojej uwagi. Jednym z najczęstszych powodów, dla których klienci decydują się na taką formę aktywności jest oszczędność czasu. 20 minut wystarczy, by przeprowadzić pełny trening w studiu Dream Body EMS. Bezprzewodowy sprzęt, z którego korzysta studio, daje również możliwość wykorzystania wielu akcesoriów do treningu, dzięki czemu aktywność jest urozmaicona i nie nudzi się szybko. W studiu w Wilanowie trener Piotr wprowadził rolowanie przed treningiem, dzięki czemu klient ma okazję by jeszcze przed rozpoczęciem ćwiczeń odprężyć się po pracy. Większość osób które przychodzą do studia to ludzie zapracowani, którzy wykonują swoją pracę w pozycji siedzącej.  Trenerzy, którzy prowadzą zajęcia w studiach treningowych Dream Body EMS, posiadają zawsze bardzo wysokie kwalifikacje. Właściciel studia, zapytany o to czym kierował się przy wyborze trenerów wskazał na to, że szukał osób o wysokich kwalifikacjach, doświadczeniu i dobrym podejściu do klienta:

Piotr i Joanna  to specjaliści w swoim fachu i świetni animatorzy.

Piotr Ostrowski posiada 7 letnie doświadczenie jako trener personalny. Uprawiał również sporty drużynowe i taniec towarzyski. Obecnie, by podnieść jeszcze bardziej swoje kwalifikacje, studiuje fizjoterapię. Joanna Wrzos jako trenerka pracuje od dwóch lat. Początkowo prowadziła treningi fitness i biegowe w małych miejscowościach, od półtora roku pracuje jako trener personalny na siłowni, obecnie studiuje fizjoterapię. Studio, w którym można z nimi trenować, znajduje się przy ulicy Sarmackiej 5k, w lokalu 8.