4 listopada ruszają zapisy na 3. edycję ogólnopolskiego biegu "Recepta na Zdrowie"

Już 4 listopada o godzinie 12 ruszają zapisy na 3. ogólnopolski bieg "Recepta na Zdrowie".  Bieg organizowany jest przez agencję Matomi Sport we współpracy z Okręgową Izbą Aptekarską w Łodzi. 3. edycja biegu odbędzie się 13 czerwca 2020. Uczestnicy spotkają się w łódzkim Arturówku i  pokonają 10 kilometrów. Trasa biegu prowadzić będzie przez malowniczy las łagiewnicki. Punkt startowy i meta usytuowane zostaną w pobliżu wejścia do "Leśnego Baru" przy ul. Skrzydlatej 75. Organizatorzy przewidują również biegi dla najmłodszych z podziałem na grupy dziecięce i nastoletnie. Ich zmagania odbędą się przed biegiem głównym, o godzinie 10. Młodsi uczestnicy sprawdzą swoje umiejętności na krótszych dystansach. Bieg główny rozpocznie się o godzinie 12. Organizatorzy zapewniają punkt nawadniający, liczne atrakcje dodatkowe, a także pakiet  startowy, w którym, jak zapewniają nie znajdzie się nic przypadkowego:

Nie ma mowy o przypadku w pakietach startowych czy w doborze atrakcji towarzyszących. Wszystko, co wpisuje się w charakter "Recepty na Zdrowie" ma być zdrowe.

Pierwsza edycja biegu "Recepta na Zdrowie" odbyła się w lecie 2018 roku. Organizatorzy postawili sobie za cel promowanie biegania jako zdrowej i najprostszej formy ruchu. Zapewniają również, że swoich partnerów dobierają z wyjątkową starannością. Jeden z partnerów biegu, Michał Solarz, właściciel franczyzowego konceptu Dream Body EMS, w taki sposób wypowiada się o akcjach promujących zdrowy tryb życia:

Sieć Dream Body EMS to nie tylko franczyza, to również misja. Hasło, które aktualnie promujemy brzmi: Zarażamy zdrowiem. Angażujemy się w liczne działania, które są związane z ludzkim zdrowiem, podnoszeniem jakości życia i zapobieganiem chorobom. 

Portal polskifitness.tv jak każdego roku pojawi się na biegu jako patron medialny wydarzenia. Zapraszamy do śledzenia fanpage biegu i wzięcia udziału w 3. edycji „Recepty na Zdrowie”.

Zapisy do biegu prowadzone są pod adresem: www.receptanazdrowie.net.pl