XIV edycja konwencji EU4YA by tiguar odbędzie się w Łodzi!

Znamy już datę i lokalizację XIV edycji międzynarodowej konwencji instruktorów fitness i trenerów personalnych EU4YA by tiguar. W 2020 roku 8-10 maja uczestnicy EU4YA spotkają się po raz pierwszy w Łodzi. Impreza odbędzie się w budynku Targów EXPO Łódź.

Zapytany o powody swojej decyzji Piotr Ośródka wyjaśnia, że konwencja EU4YA jest imprezą na tyle dużą i pełną treści, że zasługuje na niezależność. Jak podkreśla, od początku swojego istnienia konwencja EU4YA jest zorientowana na edukację. Oczywiście nieodłączną częścią imprezy jest także dobra zabawa i inspiracja, które stanowią integralną część branży fitness. Piotr Ośródka:

EU4YA ma charakter edukacyjny i tej pierwotnej idei chcemy hołdować. Jesteśmy imprezą edukacyjną dla branży, dla trenerów personalnych, instruktorów fitness, a od przyszłego roku także dla trenerów EMS. 

Organizatorzy zaznaczają, że celem konwencji EU4YA jest edukacja, inspiracja, a także przybliżenie uczestnikom aktualnej oferty szkół fitness i szkół trenerów personalnych w Polsce. Na EU4YA znajdziemy przegląd ofert przeznaczonych zarówno dla osób, które zaczynają swoją przygodę jako instruktorzy czy trenerzy, jak i dla tych, którzy pragną się rozwijać i poznać inne, nowe lub niekonwencjonalne metody kształcenia.

Kogo spotkamy na konwencji EU4YA?

Piotr Ośródka wyjaśnia, że aktualnie prowadzone są rozmowy z większością szkół w Polsce, szczególnie z tymi, które brały udział w poprzednich edycjach. Jak powiedział portalowi, zainteresowanie imprezą jest duże, a w tym tygodniu odbędzie się oficjalne spotkanie, połączone z prezentacją obiektu i koncepcji XIV edycji EU4YA. Po tym wydarzeniu organizatorzy spodziewają się oficjalnych potwierdzeń uczestnictwa. W ciągu najbliższych dwóch tygodni organizatorzy planują uchylić rąbka tajemnicy i informować o tym, kto pojawi się na konwencji w Łodzi.

Czego możemy się spodziewać po EU4YA 2020?

Piotr Ośródka zapowiada, że na  XIV edycji EU4YA pojawi się sporo nowości. Jedną z nich będzie prezentacja ofert firm odzieżowych związanych z branżą fitness i sportem. Inspiracją dla tej decyzji było samo miasto, które posiada tradycje związane z przemysłem włókienniczym.
Drugą nowością będzie pojawienie się na konwencji tematów związanych z ekologią. Organizatorzy pragną poruszyć kwestię ekologii w branży fitness.

Wydaje się to odległe, ale jesteśmy przekonani, że w każdej sferze życia, także w branży fitness, można myśleć ekologicznie.  – zaznacza Piotr Ośródka.

Motyw ekologii będzie się przewijał wśród oferty wydarzeń dodatkowych. Jak zapowiadają organizatorzy, więcej szczegółów na temat wydarzeń towarzyszących XIV edycji EU4YA poznamy wkrótce.

Nowe miejsce, nowe możliwości.

Zapytany o lokalizację wydarzenia, Piotr Ośródka wyjaśnia, że problemem, podnoszonym przez uczestników poprzednich edycji, były duże odległości między poszczególnymi salami i budynkami. Łódzki obiekt zapewnia dogodniejsze rozwiązanie. Konwencja odbędzie się w jednym budynku, na dwóch poziomach. Pierwszy poziom zostanie podzielony na 5 dużych stref, a pozostałe strefy, łącznie z salą wykładową, zostaną umieszczone piętro wyżej. Sama hala EXPO Łódź znajduje się blisko centrum miasta, w niedużej odległości od dworca Łódź Kaliska.

Program konwencji ukaże się na początku stycznia. Otwarcie rejestracji zapowiedziane jest na 15 stycznia 2020, wtedy też, przez 2 tygodnie, bilety na wydarzenie będą dostępne w najbardziej atrakcyjnych cenach.

EU4YA na FIWE 2019