Prelegentki Akademii Managerów Fitness Dance: Anna Jujka i Magdalena Rodak-Dębowska

Przygotowania do Akademii Managerów Fitness Dance idą pełną parą. Znamy już większość prelegentów, których będzie można posłuchać na zajęciach w Akademii. Dziś na pytania portalu odpowiadają  Anna Jujka oraz Magdalena Rodak-Dębowska. Anna Jujka to tancerka i choreografka, która tańcem zajmuje się od 30 lat. Swoje doświadczenie zdobywała  w kraju i zagranicą. Zasiadała również w jury wielu zawodów tanecznych, a także zajmowała się realizacją reklam, teledysków, programów TV. Jest również założycielką studia kultury ulicznej Step Dealers.  Magdalena Rodak-Dębowska - menedżerka ds. marketingu i PR w Fitness Klub ZDROFIT, prowadzi bloga Fitness PR, na którym pisze o komunikacji marki na rynku fitness i budowaniu wizerunku osobistego w tej branży.

Dlaczego zdecydowały się panie na udział w Akademii?

Magdalena Rodak-Dębowska: Po pierwsze mam niekończące się poczucie misji. Wiem, brzmi górnolotnie, ale tak już mam, bez względu na wiek i długi staż w branży, który niejednokrotnie odbiera nam chęci do takich działań. Po drugie, to co ogromnie cenię, to przyznawanie się do błędów i opowiadanie o nich a szczególnie wyciągniętych wnioskach i lekcjach. Cenię takich ludzi, liderów i biznesmanów, którzy mają odwagę, by o tym mówić. Nie wierzę w drogę do celu bez upadków i porażek. Uważam, że opowieści o błędach są cenniejsze niż niejedne success story przefiltrowane do bólu z nieudanych prób. Michał Kosel sam napisał książkę o popełnionych błędach, otwarcie o nich mówi i nas prelegentów dobierał pod kątem styczności z praktyką w naszych fitness branżowych „okolicznościach przyrody”. Jeśli praktycy, to wiadomo, mają niejedną porażkę za sobą. No, chyba, że nie. W sumie nie mogę mówić za wszystkich, ale ja osobiście nie mam z tym problemu. I choć nie wierzę, że same opowieści o błędach uchronią przed nimi słuchaczy, to wiem, że na pewno zainspirują do działania a przede wszystkim dodadzą siły i odwagi do ich popełniania. Błędy to działanie, a działanie to rozwój.

Anna Jujka: To już kolejny raz, kiedy będę miała przyjemność brać udział w akcji organizowanej przez Michała Kosla i jego zespół. Wcześniej miałam okazję dwukrotnie prowadzić wykłady na różne tematy związane z biznesem tanecznym i pasją. Lubię dzielić się tym, co wiem, a jeśli ludzie chcą słuchać, to czemu tego nie robić?


Czego, według pań, najbardziej brakuje managerom branży fitness?

Magdalena Rodak-Dębowska: Ciężko tutaj, mówiąc kolokwialnie, wrzucić wszystkich do jednego wora. To byłoby nie fair. Mamy na rynku wielu świetnych menadżerów, zarówno pod względem doświadczenia, jak i edukacji oraz dojrzałości do bycia prawdziwym liderem. Już coraz więcej z nich ma też orientację biznesową. A tego najczęściej brak, co wynika również z warunków w jakich wzrastaliśmy, rozwijaliśmy swoją karierę zawodową.
Bardzo, bardzo uczulam na empatię nie tylko w relacji z klientem, klubowiczem, ale również pracownikiem. To szczególnie ważne w branży usług świadczonych przez człowieka. Tu zawsze doświadczenia pracownika będą miały przełożenie na doświadczenia klienta, o których mówimy w branży bardzo dużo – customer experience już dla nikogo nie jest czarną magią, ale co z employee experience? Ostatnio napotkałam na bardzo wymowne zdanie –„Doświadczenia pracowników to nowe customer experience”, co jest w zasadzie parafrazą mocno znanego już powiedzenia mojego idola, Richarda Bransona: - Zatroszcz się o swoich pracowników a oni zadbają o twoich klientów.

Anna Jujka: Kto powiedział, że im czegoś brakuje? W sumie każdemu z nas, w każdej branży, czegoś brakuje. Powiedziałabym jednak, że może trochę więcej luzu. Poza tym mi, jako tancerce, zawsze będzie brakowało tańca w fitnessie, ale to odrębny temat.

O czym będą panie mówiły na swoich wykładach w Akademii?

Magdalena Rodak-Dębowska: Będę mówiła, ale również słuchała i realizowała z uczestnikami Akademii warsztaty oparte na trzech głównych narzędziach, które pozwolą im na dookreślenie wartości dla klienta, jaką niesie ich biznes. Przepracujemy dokładnie grupy klientów, zrozumienie ich potrzeb, bolączek i barier. To pozwoli nam na skonstruowanie planu najprostszej kampanii marketingowej.
Skoncentrujemy się też na tym, jak sobie radzić z komunikacją w mediach społecznościowych.

Anna Jujka: Będę prowadzić zajęcia na temat wizerunku, rozmów z partnerami. Powiem o tym, jak zmonetyzować swoje ruchy jako marka, tancerz, trener, pasjonat. Poruszę temat negocjacji z dużymi markami, o tym w jaki sposób wyceniać siebie i swoją pracę. Nie zdradzę wszystkiego, zastanawiam się nad zajęciami praktycznymi, nie powiem nic na razie, ale coś jest na rzeczy.