30 klub Xtreme Fitness Gyms już otwarty!

7 grudnia w Jaworznie odbyło się otwarcie 30 klubu Xtreme Fitness Gyms. Sieć stworzona w 2012 roku przez Łukasza Dojkę jest najszybciej rozwijającą się siecią franczyzowych klubów fitness w Polsce. Twórcy nie spoczywają jednak na laurach i już zapowiadają otwieranie kolejnych placówek. W tym roku, już 14 grudnia, Xtreme Fitness Gyms otworzy jeszcze jeden klub, tym razem w Siedlcach.

-Rozwijamy się w tempie błyskawicznym i nie zamierzamy na tym poprzestać - mówi nam Paulina Pietraszewska, Operation Manager Xtreme Fitness Gyms. Zapowiada też, że: - Do końca 2022 roku będzie 135 klubów na terenie całej Polski.

Paulina Pietraszewska zdradza również, że sieć planuje ekspansję poza granice naszego kraju. Dodaje też, że praca, którą wykonuje jest trudna, ale jak zaznacza, każde życiowe potknięcie traktuje jako motywację.

Na otwarciu Xtreme Fitness Gyms w Jaworznie nie zabrakło również Marka Prusińskiego, który w sieci pełni funkcję Head of Fitness. Jak wyjaśnia, obserwował rynek polski, a model franczyzowy, który stworzył Łukasz Dojka, bardzo mu odpowiada. Marek Prusiński uważa, że wypracowany przez Xtreme Fitness Gyms model dobrze się sprawdza, jest rozwojowy i innowacyjny. To właśnie przekonało go do tego, by przyłączyć się do zespołu Łukasza Dojki.

Nie tylko członkowie zespołu Xtreme Fitness Gyms uczestniczyli w otwarciu 30 klubu sieci. Na imprezie pojawił się także Piotr Ośródka, CEO ekspertfitness.com. Zapytany o swoje obserwacje powiedział nam, że uważa Xtreme Fitness Gyms za konkurencję oraz przeciwwagę dla klubów sieciowych w Polsce.

Sam Łukasz Dojka, który na otwarciu pojawił się w towarzystwie żony i dwóch córek, otwarcie 30 klubu nazwał przełomowym. Jak wspomniał, pod koniec 2018 roku mówił, że 2019 będzie rokiem kluczowym. Celem na rok 2019 było otwarcie kilkunastu klubów i cel ten udało się Xtreme Fitness Gyms zrealizować. Jak zapowiada, w przyszłym roku chce mieć 50 klubów:

-Chcę świętować otwarcie 50 klubów na koniec przyszłego roku. To duże wyzwanie, ale będziemy do tego dążyć. Przyszły rok będzie bardziej przełomowy niż ten.

Wspólnik Łukasza Dojki, Łukasz Nowakowski CEO Xtreme Fitness Gyms, zwykle nieuchwytny dla kamer wyjaśnia, że monitoruje wszystko z biura, ponieważ zajmuje się kwestiami finansowymi i administracyjnymi. Dba o to, by wszystko było dopięte od strony formalnej.

W zespole Xtreme Fitness Gyms panują pozytywne nastroje. Marta Zachara, Dyrektor Regionalny Xtreme Fitness Gyms zdradza, że wkrótce kluby Xtreme Finess Gyms zaczną pojawiać się w dużych miastach.

-Jesteśmy na razie w mniejszych miejscowościach, ale w przyszłości będziemy i w większych. Klienci się upominają.

Dodaje, że pracy za kulisami jest mnóstwo, ale zaznacza, że Xtreme Fitness Gyms może pochwalić się świetnym personelem. Podkreśla również, że sieć stawia na jakość.

-Dążymy do tego, by klubów było coraz więcej, by otwarcia były coraz huczniejsze, a kluby coraz lepsze.

Magdalena Dojka, żona Łukasza Dojki, swoją reakcję na działania męża podsumowuje krótko:

-Od trzeciego klubu uznałam, że nie ma sensu się stresować.

Pozostaje trzymać kciuki za team Xtreme Fitness Gyms, życzyć im sukcesów i bacznie śledzić ich fitnessową ekspansję na Polskę.