EU4YA po 13 latach przenosi się do Łodzi!

W 2020 roku Konwencja EU4YA by tiguar odbędzie się w Łodzi

Międzynarodowa Konwencja Instruktorów Fitness i Trenerów Personalnych – EU4YA by tiguar – po 13 latach współpracy z poznańskimi targami FIT EXPO przenosi się do Łodzi, tym samym zaczynając nowy etap w życiu imprezy. Będzie to trzecia edycja w całości zorganizowana przez ekspertfitness.com, firmę będącą założycielem i właścicielem marki tiguar, a jednocześnie pierwsza edycja nie będąca wydarzeniem towarzyszącym innej dużej imprezie. W dniach 8-10 maja 2020 roku na terenie targów EXPO Łódź odbędzie się XIV edycja Konwencji.

- W ciągu 13 lat swojego istnienia EU4YA by tiguar zdążyła zbudować pozycję gwarantującą jej niezależność, imprezę mającą siłę przyciągania każdego trenera, który chce się rozwijać i być profesjonalistą. – komentuje tę decyzję Piotr Ośródka, CEO ekspertfitness.com.

Silny core

To jak dotąd największa zmiana w kilkunastoletniej historii imprezy. Zmiana, która jak podkreślają organizatorzy, otwiera przed nimi wachlarz nowych możliwości. - To prawda, decyzja o przeniesieniu imprezy od tylu lat utożsamianej z Poznaniem do Łodzi jest pewnego rodzaju rewolucją, przede wszystkim dla uczestników. Wierzymy jednak, że to wartość, jaką niesie za sobą uczestnictwo w Konwencji, a nie miejsce imprezy, jest magnesem przyciągającym tych, dla których wizyta w Poznaniu stała się już praktycznie coroczną tradycją – przekonuje Piotr Ośródka.

Konwencja EU4YA by tiguar to bowiem edukacyjna impreza tworzona przez największe szkoły dla instruktorów fitness i trenerów personalnych w Polsce. W programie 3-dniowego wydarzenia znajduje się około 200 godzin treningów, wykładów i warsztatów prowadzonych przez setkę szkoleniowców i prezenterów fitness z Polski i zagranicy. Zakres tematyczny imprezy obejmuje między innymi trening personalny, trening funkcjonalny, terapię ruchem, zajęcia grupowe – zarówno w nurcie dance, jak i body & mind, a w przyszłym roku jako nowość zostanie uruchomiona także strefa EMS.

 

Edukacyjny charakter imprezy

Na spotkaniu organizacyjnym EU4YA by tiguar 2020, które odbyło się w listopadzie, ustalony został kierunek działania, nastawiony na jeszcze intensywniejszą edukację trenerów personalnych i instruktorów fitness. Nowością w formule imprezy będzie pięć dodatkowych, certyfikowanych bloków warsztatowych, na które wymagana będzie osobna rejestracja. Dodatkowo miejsce całogodzinnych, pełnowymiarowych treningów częściowo mają zastąpić workshopy, łączące praktykę z teorią. Wszystko po to, by obecni lub przyszli trenerzy mogli wynieść z Konwencji jak najwięcej wiedzy, którą będą mogli zastosować w swojej codziennej pracy. Organizatorzy zadbają także o wyraźny podział zajęć na poziomy zaawansowania uczestników.

Swój udział w imprezie potwierdzili już między innymi ProFi Fitness School, BLACKROLL Polska, Euro Fitness School, Les Mills, Piloxing, BodyART School, GOOD MOOV., TRX Polska, GT Training, Akademia Zdrofit, FitFabric, Slavica Dance, Fitness University, Slow Jogging, PTA – Personal Training Academy, Centrum Ruchu Olimpijka, w dalszym ciągu prowadzone są także rozmowy z innymi partnerami.

Dodatkowo tematem towarzyszącym przyszłorocznej edycji będzie ekologia, co swój wyraz będzie miało w strefie wystawienniczej Konwencji, a także w tematach wykładów i warsztatów. - Wydaje się to odległe, ale jesteśmy przekonani, że w każdej sferze życia, także w branży fitness, można myśleć ekologicznie. – zaznacza Piotr Ośródka.

 

Łódź gotowa, by stać się nową stolicą polskiego fitnessu

EU4YA by tiguar to największe tego typu wydarzenie nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowej. Miejscem przyszłorocznej edycji imprezy będzie nowoczesna hala targów EXPO Łódź. W obiekcie znajduje się między innymi aula mieszcząca 460 osób, komfortowe sale konferencyjne, w których odbywać się będą zajęcia w strefie trenera personalnego oraz strefa warsztatowa, a także 4 duże hale, w których zlokalizowane zostaną zajęcia gromadzące największą ilość uczestników. To, co odróżnia łódzki obiekt od poznańskiego, jest umiejscowienie wszystkich stref w jednym budynku, na dwóch poziomach. – Rokrocznie w ankietach wypełnianych przez uczestników Konwencji dominował głos o zbyt dużej odległości pomiędzy poszczególnymi strefami Konwencji. Przy takiej ilości zajęć i niedługich przerwach pomiędzy nimi, pokonywanie dodatkowych odległości było problematyczne. W przyszłym roku ten problem zniknie – informują organizatorzy.

Urząd Miasta Łodzi już zapowiedział współpracę przy promocji Konwencji w Łodzi oraz poza jej granicami…

Rejestracja na Konwencję rozpocznie się 15 stycznia 2020 roku.