13 czerwca w Łodzi odbędzie się 3 edycja biegu "Recepta na Zdrowie"

13 czerwca w Łodzi odbędzie się 3 edycja ogólnopolskiego biegu Recepta na Zdrowie. Wydarzenie organizuje Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi (organizator tytularny) wraz z agencją sportową Matomi Sport (organizator techniczny).

Paweł Stelmach, prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi, zapytany o motywacje do zorganizowania wydarzenia, odpowiada:

-Jako farmaceuci promujemy zdrowie. Zdrowie to nie tylko właściwe odżywanie czy przyjmowanie suplementów, ale także ruch. Farmaceuci również biegają, promują zdrowie.

Podkreśla również, że sam bieg odbędzie się w przyjaznym, zdrowym środowisku, a uczestnicy pobiegną po leśnej ścieżce, nie po betonie.

Michał Solarz, odpowiadający za stronę techniczną "Recepty na Zdrowie" zwraca uwagę na to, że bieganie jest najprostszą formą ruchu, która nie wymaga praktycznie żadnych nakładów finansowych i specjalistycznego sprzętu, a praktykować je można niemal w każdym miejscu. Dodaje, że liczną grupę biegnących stanowią farmaceuci, a samo wydarzenie ma połączyć środowisko klientów aptek z farmaceutami, przedstawić ten zawód i przybliżyć go.

Bieg odbywa się w przestrzeni leśnej, w Arturówku. Uczestnicy przebiegną dwukrotnie 5 kilometrową pętlę, wytyczoną przez organizatorów. Przed biegiem głównym odbędą się, podzielone na 4 kategorie wiekowe, biegi dla dzieci.

-To dobra impreza dla rodzin. Najpierw kibicujemy dziecku, a potem dziecko zostaje pod opieką dedykowanych opiekunów i może kibicować rodzicom.  - Podkreśla Michał Solarz. Dodaje również, że biegowi będzie towarzyszyć szereg atrakcji. Dla farmaceutów zapowiedziany jest piknik, natomiast cały bieg umilać będzie grupa animacyjna Show Art.

Bieg „Recepta na Zdrowie”, który odbywa się zawsze na początku czerwca, jest zdaniem Michała Solarza, doskonałym wstępem do okresu letniego. Podkreśla on rodzinną atmosferę imprezy, bezpieczeństwo i  pozytywną energię, która emanuje z wydarzenia i jego uczestników. Do udziału zaprasza wszystkich łodzian i nie tylko, bieg bowiem jest ogólnopolski:

-Zapraszamy, może udział w tym wydarzeniu będzie wstępem do długoletniej, fantastycznej biegowej przygody.

Na udział w biegu można zapisać się przez stronę internetową: http://www.receptanazdrowie.net.pl/

Bieg „Recepta na Zdrowie” odbędzie się 13 czerwca 2020 w Łódzkim Arturówku. Start i meta usytuowane będą w pobliżu wejścia do „Leśnego Baru” przy ulicy Skrzydlatej 75