Pobiegną, by pomóc potrzebującym. Już w sobotę Bieg Firmowy: Remote Edition

 

 2607FC0C BFDD 478C 8A07 9F98FBEE022F

Pomoc dzieciom z niepełnosprawnością, integracja pracowników oraz aktywność sportowa to trzy filary na których oparty jest coroczny Bieg Firmowy. Już 29 sierpnia 2020 r. tysiące pracowników z kilkuset firm wspólnie przebiegnie 5-kilometrową trasę z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy aplikacja mobilna i dostęp do GPS, ponieważ w tym roku impreza będzie miała charakter wirtualny. Głównym partnerem Biegu Firmowego po raz kolejny został Benefit Systems.

 

Ideą Biegu Firmowego jest promowanie zdrowej rywalizacji oraz aktywności fizycznej wśród pracowników zarówno małych firm, jak i międzynarodowych korporacji oraz chęć pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom. W tym roku impreza będzie miała charakter wirtualny, a dzięki specjalnej aplikacji mobilnej uczestnicy z całego świata będą mogli pobiec bezpiecznie we wspólnym celu, jakim jest pomoc dzieciom wymagającym kosztownego leczenia i rehabilitacji. Firmy mogą zgłosić dowolną liczbę drużyn uczestniczących w rywalizacji. W biegu startują 5-osobowe drużyny, każdy zawodnik ma do przebiegnięcia dystans 5 km. A jak się okazuje, Polacy lubią biegać. Z badania MultiSport Index Pandemia, przeprowadzonego w kwietniu br., wynika, że nawet w okresie epidemii biegi uprawiało 27 proc. aktywnych mieszkańców Polski. Wśród pracowników zamiłowanie do joggingu jest jeszcze większe – tę dyscyplinę wybierało aż 31 proc. Z roku na rok powiększa się grupa biegaczy, którzy biorą udział w zorganizowanych zawodach biegowych. W 2018 r. na linii startu stanęło 25 proc. biegaczy, rok później udział w biegach wzięło aż 37 proc. (MultiSport Index). Systematycznie wzrasta również liczba uczestników Biegu Firmowego – w pierwszej edycji wzięło udział 1700 pracowników, w zeszłorocznej – 9350. W biegu, po raz kolejny udział wezmą pracownicy Benefit Systems. Trenerzy Programu MultiSport, pomagali przygotować się do startu pozostałym uczestnikom prowadząc m.in. treningi biegowe.   

 

 

W Benefit Systems od lat naszą misją jest motywowanie Polaków do podejmowania regularnej aktywności fizycznej. Wierzymy, że sport ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i jakość życia. W tym roku, po raz kolejny, zostaliśmy partnerem Biegu Firmowego, który poprzez pozytywne emocje i sportową rywalizację pracowników firm z całego kraju, wspiera podopiecznych tej inicjatywy. Jestem przekonany, że również w tegorocznej edycji Biegu Firmowego, uczestnicy, w tym silna reprezentacja z naszej firmy, dadzą z siebie wszystko – wyjaśnia Adam Radzki, członek Zarządu Benefit Systems.

 

 

To już 8. edycja Biegu Firmowego, któremu przyświeca dobroczynny cel. Tegoroczny dochód ze sztafety zostanie przekazany dla 12 podopiecznych Fundacji Everest. Od 2013 r. dzięki zaangażowaniu 47 tys. uczestników z ponad 1 tys. firm udało się zebrać ponad 800 tys. złotych dla potrzebujących. 

 

Więcej informacji o Biegu Firmowym znajduje się na stronie: https://biegfirmowy.pl/

 

 

*materiał partnerski

 

Bez nazwy 1