Centrum Kettlebell Warszawa - na moich zasadach !

 

Zapraszamy na rozmowę z Kingą Kubicą, właścicielką warszawskiego Centrum Kettlebell.

KINGA, OPOWIEDZ CZYTELNIKOM COŚ O SOBIE.

Jako, że nie znam lepszej szefowej niż Ja sama – pracuję na własnej , trenerskiej działalności. W 2016r. założyłam swój klub- Centrum Kettlebell Warszawa , w ramach którego oprócz treningów indywidualnych prowadzę grupy oraz kursy dla początkujących. Również od 2016 jestem certyfikowanym Instruktorem StrongFirst – ogólnoświatowej Szkoły Siły oraz Trenerem Medycznym.

Ponad połowa mojej pracy to programowanie treningowe oraz pisanie planów treningowych online. Aktualnie na programowaniu treningowym współpracują ze mną osoby stacjonarnie z Warszawy oraz online z całej Polski. 

Najczęstsze cele moich Podopiecznych to m.in: poprawa postawy ciała, korekcja błędów postawy, pozbycie się bólu pleców, poprawienie kondycji, progres siłowy, powrót do aktywności po kontuzji, nauka poprawnego treningu siłowego, przygotowanie do testów sprawnościowych/zawodów. Pracuję z również z kobietami przed/po ciąży. Moja praca bazuje głównie na : treningu siłowym ( kettlebell hardstyle, barbell, bodyweight), treningach medycznych / korekcyjnych, treningach funkcjonalnych, treningach z  kobietami przed/w trakcie/po ciąży.

W wolnych chwilach czytam i zaszywam się z rowerem w lesie.

 

SKĄD POMYSŁ NA AKURAT TAKI TYP STUDIA TRENINGOWEGO?

Zawsze chciałam stworzyć miejsce treningowe na swoich zasadach. Własny klub to było marzenie praktycznie od 7 lat, odkąd zaczęłam pracować jako trener. Marzyło mi się kameralne miejsce, gdzie nie zabraknie kettli, zdrowego podejścia do treningu i dobrej kawy. Długo pracowałam na ten moment, długo powtarzałam znajomym, że jeszcze nie teraz, że nie jestem gotowa na swój klub, ale nadszedł w końcu odpowiedni czas ! :)

DLACZEGO W OGÓLE KETTLE ? SKĄD TA MIŁOŚĆ DO ODWAŻNIKÓW?

Kettle są poręczne, przemyślany trening z ich użyciem oraz dobra technika ćwiczeń skutecznie rozwijają większość cech motorycznych. Jednocześnie nie powodują “zamulenia”, można na nich zbudować solidną siłę jak i zrobić typowe “cardio”.

 Skuteczność kettli sprawdziłam na sobie, wierzę w to, widze że to wartościowe narzędzie treningowe -dlatego polecam je swoim Podopiecznym.

CO CHARAKTERYZUJE CKB WARSZAWA NA TLE INNYCH MIEJSC, W KTÓRYCH MOŻNA POĆWICZYĆ?

Codziennie odkażany sprzęt i wietrzona sala ? A tak serio, myślę, że zdrowe podejście do treningu i brak “napinki “? Nie ma w klubie luster, krzywych spojrzeń, poczucia wyobcowania. Wszyscy się znają, rozmawiamy, żartujemy a to wszystko w atmosferze dobrego treningu. Znam swoich Podopiecznych, ich słabe/mocne strony, problemy z układem ruchu dzięki temu nawet trening w grupie może być zindywidualizowany, stąd też małe grupe , max do 8 osób.

 NO DOBRZE, TO OPOWIEDZ TERAZ,Z JAKĄ OFERTĄ SPOTKA SIĘ TWÓJ POTENCJALNY KLIENT?

Zawsze podkreślam, że moją grupą docelową nie są osoby skupione na sylwetce, kulcie idealnego ciała. Ofertę kieruje do ludzi którzy są otwarci na naukę , chcą ruszać się mądrze i z pożytkiem dla zdrowia. Trenują po to być świetnie się czuć na co dzień, nie skarżyć się na ból pleców, poprawić siłę i kondycję. Chcą ruszać się świadomie, nie przychodzą na trening by wyłączyć mózg, spocić się i paść na podłogę. Co nie oznacza, że trening nie może być formą relaksu po całym dniu pracy ;)

Nie trzeba mieć wiedzy trenera, ale warto rozumieć swój organizm i chociaż w podstawowym zakresie umieć “czytać” swoje ciało - to bardzo ułatwia życie.

U mnie, w Centrum Kettlebell Warszawa trenują przeróżne grupy ludzi m.in. : biegacze długo i krótkodystansowi, zawodnicy OCR, crossfiterzy, fighterzy, kolarze,  poledance’erki, matki, nastolatki, osoby po 50 r.ż, żołnierze. Na zajęciach spotkać można też osoby które przyszły na trening by uzupełnić rehabilitację-trenują typowo zdrowotnie. W ofercie klubu oprócz zajęć dla początkujących i zaawansowanych, są zajęcia wzmacniające, rozluzniające i dla rodzin z dziećmi.

 

JAK WYGLĄDAŁY POCZĄTKI STUDIA? ZACZĘŁAŚ STOSUNKOWO NIEDAWNO?

 Od 2016 prowadziłam klub w wynajmowanej na godziny sali, natomiast od lutego jestem już w swoim lokalu na warszawskiej Pradze Południe. Początki studia tradycyjnie: remont, stres, podekscytowanie, radość. Dużo pracy, duża odpowiedzialność, ale przyjemność z pracy na swoim jest ogromna.

JAK ZAREAGOWAŁ RYNEK NA TEGO TYPU STUDIO? ZDAJE SIĘ, ŻE W DALSZYM CIĄGU PRYM WIODĄ KLUBY Z OGROMNYMI STREFAMI CARDIO A POPULARNOŚCIĄ CIESZĄ SIĘ ZAJĘCIA FITNESS TYPU “ZGRABNA PUPA”...

Na szczęście jest coraz większa świadomość, ludzie potrafią czytać autentyczność trenerów i ich usług, zadawać pytania, weryfikować wiedzę oraz podejście. Coraz więcej osób rozumie, że za uczciwą i dobrą usługę trzeba zapłacić. 

Staram się być ludzkim trenerem, funkcjonować obok a nie w “fit światku”. Filtrować treści płynące z internetu , tak by prowadzić klub jak ja chce, a nie jak kreuje internet.

Kameralność klubu, to że nie jest duży jest ogromnym plusem - ludzie się znają, chętniej przychodzą na treningi. Często przychodzą do mnie ludzie, którzy zrezygnowali z wielkich sieciówek ze względu na : brak uwagi ze strony trenera, brak efektów treningowych, masowość usługi, kiepską atmosferę, zawiłe umowy.

Czy współpracujesz ze specjalistami ? Klienci na pewno przychodzą z różnymi dolegliwościami?

Jako trener medyczny i instruktor gimnastyki korekcyjnej często spotykam się ze skomplikowanymi przypadkami. Bardzo pomocna jest współpraca z fizjoterapeutą, ja konsultuję się z Dominiką z Fizjo-Factory który przekazuje mi feedback o stanie klienta przed ułożeniem planu treningowego. Taka współpraca trener-fizjoterapeuta jest na wagę złota w skutecznej pracy z Podopiecznym.

 

NA ZAKOŃCZENIE OSTATNIE PYTANIE: CO POWIEDZIAŁABYS PRZEDSIĘBIORCOM, KTÓRZY DOPIERO STARTUJĄ Z WŁASNYM STUDIEM ALBO NIE MAJĄ ŚMIAŁOŚCI, BY STANĄĆ NA WŁASNYCH NOGACH?

Na start poleciłabym rozmowy z kolegami po fachu, baardzo dużo cennych informacji i porad otrzymałam od trenerów z branży. Do komfortowego prowadzenia działalności przyda się też dobra księgowa (ja mam świetną) oraz świadomość, że w żadnym z urzędów, jak długo byś nie czekał , nie otrzymasz konkretnej odpowiedzi. Wskazane jest też znalezienie sobie hobby, niekoniecznie związane ze sportem, by rozładować złe emocje związane z wyżej wymienionymi. Zanim się zadłużycie - trzy razy to przeliczcie i przemyślcie. Dobrym pomysłem, jest wyznaczenie czasu na pracę i życie prywatne/odpoczynek - pracując na swoim łatwo o zatarcie granic ;)

 

*tekst partnerski