Jakub Żuk o Akademii Biznesu Trenera Personalnego

user 6540664 1724c6 huge

Zapraszamy na rozmowę z Jakubem Żukiem, założycielem Akademii Biznesu Trenera Personalnego. 

 

 

Czym jest Akademia Biznesu Trenera Personalnego i skąd pomysł na jej utworzenie?

 

Akademia Biznesu Trenera Personalnego to kompleksowy program szkoleniowy w formie online, konkretniej video, dla trenerów personalnych, który przeprowadzą trenera od samego początku, wpajając pewne podstawowe wzorce, takie jak pomoc klientom, czy podstawy pracy nad wizerunkiem, poprzez zaawansowany marketing, obsługę klienta, oraz tworzenie biznesu, który jest skalowalny.

Trener biorący udział w programie otrzymuje pakiet prawie 200 filmów, komplet jedenastu aktualnych dokumentów, oraz wszelkie pomoce, a całość kończy się testem i uzyskaniem certyfikatu.

Pomysł Akademii narodził się podobnie jak KierunekTrener, czyli z potrzeby pomocy i edukacji trenerów personalnych i instruktorów, ale też wspomagania kadry, jako materiały, które może wykorzystać manager, czy właściciel placówki, by zwiększyć sprzedaż w swoim obiekcie.

 

Czy to nowa wiedza jakiej nie było jeszcze na rynku i pozwoli trenerowi rozwinąć biznes, również online?

 

Oczywiście, że tak. Wiedza jest świeża i pochodzi z doświadczeń zarówno moich, jak i innych ekspertów, nie tylko z naszego kraju, wiele dały mi nocne rozmowy z trenerami i managerami z Oslo, Dubaju, czy Nowego Jorku.

Od dawna mówię o rozwinięciu przez trenera biznesu również w formie online, bo oczywiście nic nie zastąpi treningu face to face, natomiast trenerowi z doświadczeniem daje to spory komfort pracy.

 

Czy do Akademii przystępują tylko trenerzy personalni, czy też osoby, które planują iść tą ścieżką?

 

Jak najbardziej polecamy nasz program szkoleniowy osobom, które planują zostać trenerami, czy są świeżo po kursie, ponieważ pozwoli im to wystartować ze znacznie lepszej pozycji, niż osoba, która takiej wiedzy nie ma.

Gdyby ktoś stworzył dla mnie taki program 6 lat temu ominąłbym wiele niepotrzebnych błędów.

 

Oprócz Akademii, prowadzisz firmę szkoleniową KierunekTrener. Powiedz mi, czy planujecie w najbliższym czasie kolejne projekty?

 

Jasne, mamy bardzo wiele koncepcji i nowych pomysłów, które będą jeszcze bardziej profesjonalizować rynek i pomagać wszystkim osobom w branży fitness.

Chcemy zająć się również osobami, które często branża omija, od fizjoterapeutów masażystów czy dietetyków po właścicieli placówek.

 

Powiedz nam więcej o sobie Jakub, jak Ty zaczynałeś?

 

Jeżeli chodzi o branżę fitness to zaczynałem właściwie od sportów walki, a przy tym nigdy nie mogło zabraknąć siłowni. 

Determinacja i pasja, pozwoliły mi na szybkie wspięcie się po szczeblach kariery pracując już z piętnastoma trenerami, których było mi dane koordynować.

Szkolę już od dawna, natomiast w internecie wyszedłem z taką inicjatywą około półtora roku temu, ponieważ zauważyłem, że jest duży problem z profesjonalną wiedzą w tym zakresie, szczególnie dlatego, że była ona trudnodostępna, co teraz zmieniliśmy.

Nie trzeba szukać daleko, wystarczy wygodnie z poziomu komputera przejść na naszą platformę i skorzystać z dowolnego pakietu, oraz przydatnych materiałów.

 

Co jest Twoim zdaniem najważniejsze w długofalowej pracy trenera personalnego?

 

Bardzo dobre pytanie. Przede wszystkim determinacja i policzalna strategia, tego bardzo często brakuje. 

Nie wyobrażam sobie długofalowego biznesu trenerskiego, bez dokumentu strategicznego, który zakłada poszczególne, mierzalne działania, które czarno na białym dają wyniki.

Na początku najważniejsza będzie pasja i upór, oraz ciągły rozwój, natomiast ciągle musimy pamiętać, aby iść ku określonym celom i je spełniać.

 

*materiał partnerski

 

Bez nazwy 1