FIWE konferencje: Krzysztof Pakulec

W tym roku na targach FIWE pojawi się wielu ekspertów branży fitness, których wystąpienia mogą okazać się pomocne dla działań biznesowych. Jedną z osób, które podzielą się swoją wiedzą, jest Krzysztof Pakulec z blogfit, konsultant branży fitness, szkoleniowiec z zakresu zarządzania klubem fitness, sprzedaży, obsługi klienta i treningów personalnych oraz współwłaściciel firmy Fit Management & Business. Zapytaliśmy Krzysztofa o jego udział w FIWE. Według harmonogramu, dostępnego na stronie wydarzenia, w piątek odbędzie się debata CEO & Eksperts, w której wezmą udział kluczowe osobistości branży fitness. Krzysztof Pakulec zdradza, że wśród poruszanych tematów pojawi się kwestia kierunku, w którym zmierza branża, omówione zostaną aktualne wyzwania przed nią stojące oraz newralgiczny temat jakim są karty partnerskie zewnętrznych partnerów. Dyskutujący będą zastanawiali się czy są one zagrożeniem dla klubów czy może szansą.  Również w piątek, na konferencji FIWE Eksperts, Krzysztof Pakulec wygłosi wystąpienie pt. „Zarządzanie klubem fitness za pomocą procesów i liczb.”.

Porozmawiamy o tym, w jaki sposób usystematyzować pracę w klubie od procesu rekrutacji, przez proces onboardingu - czyli wdrożenia pracownika, przez działania marketingowe, proces sprzedaży i działania posprzedażowe.

Według eksperta warto wdrażać takie procesy ponieważ systematyzują one pracę. W ostatniej części wystąpienia szkoleniowiec pokaże wskaźniki efektywności, które mierzą wcześniej wymienione działania. Dzięki uzyskanym w ten sposób wynikom można wyciągać wnioski, optymalizować działania w klubie oraz poprawiać uprzednio wspomniane procesy, które podlegają zmianom w czasie. Kluczowe wskaźniki mają dać odpowiedź na to, które działania realizowane są w odpowiedni sposób. Czyli:

Co mierzyć, jak mierzyć, dlaczego warto mierzyć i jakie wnioski wyciągać.

W sobotę, na konferencji FIWE Investors, Krzysztof Pakulec będzie mówił o tym jak stworzyć dochodowy klub fitness. Poruszone zostaną takie aspekty jak tworzenie oferty klubu, budżetowanie, planowanie przychodów z poszczególnych stref, uruchamianie dodatkowych źródeł przychodów, wybieranie najlepszego sprzętu do klubu. Referat dotyczyć będzie również kwestii pracowniczych i sposobów radzenia sobie z nimi, a także kosztów funkcjonowania klubu.

Szczegółowy harmonogram targów dostępny jest na stronie organizatora. Harmonogram link