Espresso Fitness Business Solutions - szkolenia dla fitnessu

Popularną formą integracji zespołu i rozwoju biznesów związanych z branżą fitness są szkolenia i warsztaty, które mają na celu podniesienie kwalifikacji i poszerzenie umiejętności. Jedną z najlepiej znanych w branży firm doradczo-szkoleniowych jest Espresso Fitness Business Solutions, prowadzona przez Małgorzatę Piasecką-Mróz i Sebastiana Goszcza.
Jak wygląda tego rodzaju szkolenie i czego można się na nim nauczyć? Portal polskifitness.tv miał przyjemność wziąć udział w dwóch szkoleniach, prowadzonych przez ekspertów Espresso Fitness Business Solutions.
W początkowej fazie szkolenia, szkoleniowcy przeprowadzają wśród zebranych wywiad, dzięki któremu są w stanie określić problemy istotne dla uczestników. W trakcie spotkania, każde z wymienionych zagadnień jest omawiane po czym następuje wspólne poszukiwanie rozwiązań. Na spotkaniach, w których braliśmy udział, prowadzący poruszali wiele kwestii istotnych dla osób, które prowadzą bądź pragną otworzyć swoje studio fitness.
Jednymi z najczęściej rozpatrywanych zagadnień były strategie marketingowe. Nie ma jednej odpowiedzi na to, w jaki sposób sprawić, by potencjalny klient zechciał przyjść do naszego klubu. Szkoleniowcy podawali zatem wiele różnych metod, które można zastosować w trakcie promowania klubu. Uczestnicy poznawali techniki rozmowy z klientem, sposoby na przeprowadzanie akcji marketingowych zarówno w internecie jak i w terenie. W trakcie szkolenia poruszony został również temat budowania marki, funkcjonowania lejka sprzedażowego oraz dylematy związane z operowaniem ceną.

Szkoleniowcy zagłębiali się też w zawiłości ludzkiej psychiki, wyjaśniając jak interpretować zachowanie klienta i jego sposób wypowiedzi by zrozumieć jego potrzeby i wyjść im naprzeciw. Na podstawie analizy typów osobowości, uczestnicy szkolenia, mogli dowiedzieć się w jaki sposób myślą konkretne typy osobowości, co przydatne jest nie tylko w kontakcie z klientem, ale również w autoanalizie oraz w pracy zespołowej, a w szczególności podczas zarządzania teamem. By ustrzec właścicieli studiów treningowych przed popełnianiem błędów kadrowych, zespół szkoleniowców, w oparciu o badania naukowe,  pokazał na co zwracają uwagę klienci przy ocenie trenera personalnego. Wyjaśnione zostały również tajniki pozyskiwania idealnego pracownika do klubu i sposoby na owocną współpracę z nim.
Z pewnością tego rodzaju szkolenia stanowią nieocenioną pomoc zarówno dla właścicieli klubów fitness, managerów oraz trenerów personalnych, którzy dzięki zdobytej wiedzy mogą skuteczniej pracować z klientem i ze sobą nawzajem.

Zespół Espresso Fitness Business Solutions to:

Małgorzata Piasecka-Mróz - zdobyła tytuł Managera Roku 2016 (kluby o powierzchni do 500m) magazynu Fitness Business. Jest instruktorką fitness, trenerką personalną, trenerką przygotowania motorycznego i od 6. lat współwłaścicielką i managerką klubu "Warsztat Formy". Od 2016 roku pracuje również jako szkoleniowiec i partnerka zarządzająca Espresso Fitness Business Solutions, dodatkowo wykłada w programie Akademia Multisport i jest certyfikowaną konsultantką DISC D3.

Sebastian Goszcz - przez 20 lat jako dyrektor zarządzający odpowiadał za strategię i sprzedaż w sieci Fitness Klubów Rytm i Atmosfera Fitness&Wellness w Łodzi. Studiował zarządzanie i marketing, uczestniczył w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach w kraju i za granicą m.in. Kongres IFAA (Heidelberg, Berlin), Kongres IHRSA (San Diego, San Francisco, Los Angeles, Las Vegas, Marsylia, Orlando). Jest absolwentem programów rozwoju i edukacji enedżerów Executive Education – “Management”, Advanced Executive Education “Strategic Leadership Academy” ICAN Institute I Harvard Business School. Stały współpracownik największych branżowych  magazynów Bodylife, Fitness Biznes oraz Trainer. Wykładał podczas największych branżowych konferencji w kraju: Kongres Trendy i Innowacje w ramach Targów Fit-Expo Poznań w latach 2014 i 2015, Fitness & Wellness Event (Fit-Expo Poznań 2012), Forum Fitness Biznes 2014-2015), Kongresach Bodylife w latach 2011-15. Od 2010 roku prowadzi konsultacje biznesowe oraz szkolenia dla właścicieli, managerów i pracowników klubów fitness z zakresu zarządzania, sprzedaży, obsługi klienta itd.