Rafał Mirowski - strongman na czele rawskiego studia Dream Body EMS

Rafał Mirowski, amatorski strongman, który ma na koncie wiele sukcesów, prowadzi studio Dream Body EMS w Rawie Mazowieckiej. Rafał Mirowski wielokrotnie brał udział w amatorskich zawodach strongmana. Ciągnął samochody, autobusy, praktykował spacer buszmena, farmera, spacer z zegarem i nosidłem. Jak wyjaśnia, choć w amatorskich zawodach dla strongmanów obciążenia są "mniejsze" , to konkurencja z roku na rok rośnie. Nawet przy dużej konkurencji, Rafał Mirowski może pochwalić się licznymi osiągnięciami. Warto wspomnieć choćby o tym, że w roku 2014  zdobył główny Puchar LGD Ziemi Chełmońskiego (w skład Pucharu wchodził cykl zawodów siłowych "Atleta"). 

Jak to się stało, że zajął się prowadzeniem studia Dream Body EMS? 

Jak sam wyjaśnia:

-Chciałem zająć się czymś, co lubię, co będzie sprawiało mi radość. Praca ma być przyjemnością. Lubię aktywności fizyczną od dziecka i lubię trenować. Lubię również kontakt z ludźmi i ze światem fitness.

Zaznacza, że otwarcie własnej siłowni wiąże się z dużymi kosztami. Uważa, że studio Dream Body EMS jest dobrą alternatywą. Dodaje też że, trening Dream Body EMS  jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które z jakiegoś powodu nie chcą przychodzić na siłownię.

-Większość osób uważa, że by przyjść na siłownię trzeba już dobrze wyglądać, dlatego wstydzą się tam chodzić. Studio Dream Body EMS zapewnia prywatność, trening jeden na jeden. To lepsze i bardziej innowacyjne rozwiązanie dla osób, które mają jakieś obawy i nie chcą uczęszczać na tradycyjne treningi na siłowni. 

Wyjaśnia również, że za tego rodzaju treningiem przemawia jego krótki czas i szybsze efekty.

-Impuls elektryczny przyspiesza efekty. Nie ma co porównywać tego do treningu klasycznego.

Czy wypróbował EMS na sobie?

-Przed chwilą miałem sesję treningową, wzmacniałem mięśnie przykręgosłupowe, posturalne. W tradycyjnym treningu są one bardzo zaniedbywane. Trening EMS za pomocą impulsu elektrycznego doskonale wzmacnia kręgosłup, a nasza sylwetka jest bardziej wyprostowana. To wpływa na rozwój mięśni zewnętrznych, które są widoczne gołym okiem. Większość osób zwraca uwagę na efekt wizualny, ale zapomina o mięśniach głębokich, przykręgosłupowych. 

Według Rafała Mirowskiego, trening w studio Dream Body EMS pomaga w zwalczeniu bólu pleców, ponieważ wzmacnia odcinek lędźwiowy. Tego rodzaju trening polecany jest szczególnie osobom, które pracują przy komputerze, jako kierowcy zawodowi lub wykonują ciężkie prace fizyczne. Dodaje jednak, że ten trening jest tak naprawdę dla każdego, kto nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. 

 

Jakie efekty odczuł na sobie?

-Bardzo szybka redukcja tkanki tłuszczowej. Oczywiście przy regularnym stosowaniu. Sylwetka robi się bardziej wyrazista, sen się poprawia, a wyrzut endorfin poprawia samopoczucie. 

Jak zaznacza sprawdził to wszystko na własnej skórze Rafał Mirowski uważa również, że trening Dream Body EMS doskonale sprawdzi się też w przypadku osób, które tak jak on chcą podnosić duże ciężary.

-Zauważyłem, że dzięki temu treningowi wzrasta moja siła, więc mogę więcej podnosić, co przekłada się na lepsze wyniki. Trening według konceptu Dream Body EMS jest również doskonałym uzupełnieniem treningów tradycyjnych. 

Z Rafałem Mirowskim trenować można w Rawie Mazowieckiej, przy ulicy Przemysłowej 4. Studio otwarte jest w dni powszednie od 8:00 do 22:00, a w soboty od 8:00 do 15:00.