Wiedza, kompetencje i bezprzewodowość czyli Dream Body EMS

Z redakcją portalu rozmawiał Michał Solarz – właściciel konceptu Dream Body EMS.

Jak powstała marka studiów Dream Body EMS?

Michał Solarz: Marka Dream Body EMS powstała w odpowiedzi na obserwację rynku. Nie da się nie zauważyć dynamicznego rozwoju elektrostymulacji mięśniowej w Polsce. Postanowiłem stworzyć koncept, który nie będzie oparty jedynie na technologii, ale także na wypracowanym schemacie działania. W ten sposób otworzyłem pierwsze studio, w którym metodą prób i błędów badałem lokalny rynek, opinie klientów i wyciągałem wnioski. Na podstawie obserwacji otworzyłem drugi klub, który szybko zaczął dobrze funkcjonować. Następnie narodził się koncept franczyzowy, znaleźli się inwestorzy. Dziś możemy się pochwalić 20 klubami działającymi pod szyldem Dream Body, a do końca jesieni 2019 planujemy otworzyć minimum 6 kolejnych.

W jaki sposób działasz? W czym tkwi sedno, serce konceptu Dream Body EMS?

Michał Solarz: Zacznijmy od tego, że mój plan marketingowy jest podparty realiami. Rozmawiam ze swoimi inwestorami o tym, co dzieje się na ich lokalnych rynkach. Staram się też zawsze być w ścisłym kontakcie z franczyzobiorcami. Stawiam również na rozwój i fachowców. Chcę by za kilka lat nowe technologie, które wchodzą do fitnessu, znalazły się w naszych studiach, żebyśmy jako Dream Body EMS wciąż się rozwijali, nie stali w miejscu. A serce? Wierzę w człowieka, to człowiek jest najważniejszy i powinniśmy go traktować jako wartość nadrzędną. Jest we mnie dużo humanizmu. Maszyny, wykorzystywane w naszych studiach są oczywiście rewelacyjne, ale każda technologia musi być uzupełnieniem wiedzy i wykształcenia człowieka. Wykorzystujemy świetny sprzęt, myoFX EMS, który jest doskonałą odpowiedzią dla dobrych studiów i świadomych trenerów personalnych. Doskonale wiem, że wykształcenie trenera i jego kompetencje są kluczowe. Trzeba się wciąż uczyć, rozwijać. Dlatego dbam też o szkolenia, związałem Dream Body EMS z jednym z najlepszych szkoleniowców w Polsce, Sebastianem Goszczem z Espresso Fitness Business Solutions. Jego charyzma i wiedza przekłada się wprost na dochody w studiach naszych franczyzobiorców.

Na tle pozostałych modeli, które oferują systemy EMS, co jest w tobie innego? Dlaczego przyszły inwestor powinien wybrać właśnie ciebie?

Michał Solarz: Wyróżnia nas, jako Dream Body, praktyka i humanizm. Jestem w branży fitness od wielu lat, widziałem różne koncepty oderwane od człowieka. Znikały tak szybko jak się pojawiały. Nasze doświadczenie i świadomość tego, gdzie należy inwestować, a gdzie należy oszczędzać, minimalizuje ryzyko porażki. Dostarczamy franczyzobiorcom gotowe rozwiązania. Nawet jeżeli franczyzobiorca nie był związany z branżą fitness, nie musi się obawiać, bo zapewniamy komplet szkoleń i przydatnej wiedzy. Oferta Dream Body EMS jest skierowana do osób, które lubią się uczyć i podnosić kwalifikacje, ale przede wszystkim do tych, którzy szanują klientów i dbają o nich nie tylko wysokiej klasy sprzętem, ale także zapleczem trenerskim ze świetnym warsztatem. Postawiliśmy na bezprzewodowość myoFX EMS, która daje naszym trenerom możliwość różnorodnych treningów, które mogą być wykonywane w oparciu o lekki sprzęt fitness, są indywidualnie dobierane i oparte o wiedzę  zdobytą na profesjonalnych kursach.

Jakie są koszty otwarcia studia Dream Body EMS?

Michał Solarz: Uśredniony koszt to około 65 000 - 75 000 zł brutto. Tyle trzeba zainwestować, by otworzyć profesjonalne studio z elektrostymulacją mięśniową. Kwota nie jest zaporowa bo zapewniamy zniżki od partnerów Dream Body EMS. Przez lata wypracowaliśmy dobre relacje, które owocują korzystnymi cenami. Dodatkowe wyposażenie studia nasi franczyzobiorcy mogą kupić za 70% ceny. Oczywiście jeśli zdecydują się na jedną z naszych marek partnerskich.

Co dalej z Dream Body EMS? Jakie są plany na przyszłość? Jaki kierunek rozwoju?

Michał Solarz: Jesteśmy obecni w dużych miastach i cały czas zdobywamy kolejne, które są bazami wypadowymi, uświadamiającymi czym jest trening Dream Body EMS. W oparciu o nie rozwijamy naszą sieć również w mniejszych miejscowościach. Staramy się pracować u podstaw, blisko ludzi. Inwestujemy w edukację. Związaliśmy się z najlepszymi szkoleniowcami. Organizujemy bezpłatne eventy szkoleniowe dla naszych franczyzobiorców i wiedzę na nich zdobytą przekuwamy w zyski. Swoim partnerom nie tworzymy konkurencji, gramy do jednej bramki. Promujemy jeden świadomy brand Dream Body EMS, za którym stoi profesjonalne podejście trenerów personalnych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszego konceptu, na stoisko Dream Body EMS na targach FIWE. Naszą strefę EMS znajdziecie w hali numer 3, miejsce 3.63. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefon: 781 501 511

 

Część tekstu powstała w oparciu o rozmowę Ilony Wilk z Michałem Solarzem dla portalu branzafitness.com