Xtreme Fitness Gyms ma już 29 klubów w Polsce

26 października odbyło się uroczyste otwarcie franczyzowego klubu Xtreme Fitness Gyms w Radomsku. Xtreme Fitness Gyms to sieć klubów fitness, która powstała w 2012 roku i od tej pory dynamicznie się rozwija. Klub w Radomsku jest 29. klubem spod znaku Xtreme Fitness Gyms w Polsce. Na ten rok zaplanowane są jeszcze cztery otwarcia, co oznacza, że Xtreme Fitness Gyms zakończy rok 2019 z 33 lokalizacjami. To dopiero początek podbijania polskiego rynku fitness. Jak zapewnia założyciel Xtreme Fitness Gyms – Łukasz Dojka –  sieć w przyszłym roku otworzy przynajmniej 20 kolejnych klubów.

W czym tkwi sekret sukcesu sieci? Łukasz Dojka stawia na oryginalność. Jak zdradza portalowi:

Nie koncentrujemy się na tym, co robi konkurencja. Oczywiście obserwujemy i rozumiemy rynek, ale chcemy być tymi, którzy wyznaczają trendy, tymi, którzy są naśladowani, a nie naśladują.

Xtreme Fitness Gyms może pochwalić się lokalizacjami w miastach i miasteczkach, w których do tej pory nie było klubów sieciowych o wysokim standardzie. Jak zapewnia Łukasz Dojka, mniejsze miejscowości potrzebują ekskluzywnych klubów fitness. Zaznacza jednak, że nie jest to łatwy biznes, bo świadomość klienta w mniejszych miejscowościach nie jest tak wysoka jak w dużych miastach. Odpowiedzią na te trudności ma być dobrze skonstruowany model biznesowy, odpowiednia struktura i uważnie monitorowany budżet, a to wszystko ma za zadanie zapewnić franczyza Xtreme Fitness Gyms. Właściciel i przedstawiciele sieci mają wielkie plany, które konsekwentnie realizują.

Marzymy o tym, by być najbardziej rozpoznawalną marką klubów fitness w Polsce - mówi Marta Zachara, dyrektor regionalna Xtreme Fitness Gyms – jesteśmy tu po to aby pomóc ci w osiągnięciu twojego celu fitness.

Łukasz Dojka przyznaje, że jest zadowolony z osiąganych przez sieć wyników. Podczas otwarcia klubu w Radomsku nie krył dumy i radości. Na żartobliwą sugestię pracoholizmu odpowiada:

Ja nie mam pracy, to mój styl życia.

Zapewnia, że z tym, co robi czuje się najlepiej, a na wakacje, by oderwać się od pracy, może wyjeżdżać najwyżej na tydzień. Jego żywiołem jest działanie, a to co robi daje mu największą satysfakcję.

Zgromadzeni na otwarciu goście także z entuzjazmem przyjmowali nowy klub, zwracając uwagę na cieszący oko wystrój i różnorodność dostępnych zajęć fitness. Niektórzy z odwiedzających już podjęli decyzję o zakupie karnetu.

Jak wygląda model franczyzowy Xtreme Fitness Gyms?

Franczyza Xtreme Fitness Gyms oferuje swoim franczyzobiorcom pomoc w znalezieniu lokalizacji i odpowiedniego lokalu, który będzie spełniał standardy marki. Eksperci brandu aktywnie współpracują z franczyzobiorcami także podczas negocjowania najkorzystniejszych warunków wynajmu. Franczyzobiorca otrzymuje również oszacowanie dokładnych kosztów inwestycji. Wykończenie lokalu oraz przystosowanie go do użytkowania następuje pod okiem ekspertów marki. Franczyzodawca zapewnia dodatkowo wsparcie w rozpoznaniu lokalnego rynku, ustalaniu cen, analizie konkurencji  i opracowaniu planu marketingowego. Xtreme Fitness Gyms zadba także o wybór sprzętu, szkolenia personelu oraz przygotowanie kampanii przedsprzedaży.

Więcej na temat Xtreme Fitness Gyms w materiale video.