Ile będzie kosztować hybrydowa przyszłość branży fitness?

hybrydowyfitness1

Branża fitness o wartości 94 miliardów dolarów przechodzi obecnie cyfrową transformację. Cyfrowy sektor fitness prognozuje, że osiągnie 27,4 miliarda dolarów w 2022 roku. Duże marki technologiczne wykorzystują tę okazję, obserwując zmieniające się preferencje klientów.

Preferencje klientów zmieniły się wraz z eksplozją zainteresowania treningami transmitowanymi na żywo, dostępem do nowych aplikacji oraz technologii do noszenia.

Od marca 2020 roku, kiedy kryzys związany z pandemią Covid-19 dotknął nas wszystkich, 85 procent konsumentów uczestniczyło w zajęciach transmitowanych na żywo w porównaniu z 7 procentami w 2019 roku. 

46% uczestników zamierza uczynić zajęcia wirtualne częścią swojej cotygodniowej rutyny, nawet po ponownym otwarciu siłowni. Cyfrowa oferta będzie zatem niezbędnym elementem do rozwoju siłowni i studiów fitness.

Hybryda nie jedno ma imię

Aby naprawdę odnieść sukces, trenerzy będą musieli tworzyć zajęcia, które dostarczą tą samą wartość jaką zapewniały w przeszłości spotkania indywidualne. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu odpowiedniego zestawu narzędzi: platform do przesyłania strumieniowego oraz interakcji opartej na sztucznej inteligencji.

Nie powinniśmy zapomnieć także o pojawieniu się zajęć na świeżym powietrzu. Coroczne badanie trendów przeprowadzane przez Class Pass wykazało, że w zeszłym roku wzrost oferowanych zajęć plenerowych przez kluby fitness wzrósł o 400%. Przewiduje się także, że staną się one istotną usługą dla klientów w latach kolejnych.

Wartość siłowni nie zmieni się

Mimo wzrostu zainteresowania zajęciami cyfrowymi i outdoorem, nic nie pokona wartości jaką niesie spotkanie klubowicza z trenerem podczas zajęć na żywo. Można było to zauważyć podczas pierwszej blokady, kiedy po wznowieniu działania branży fitness, zainteresowanie treningami na żądanie spadło.

Fitness, jak tłumaczą eksperci, to biznes lokalny (w promieniu 5 kilometrów od domu lub miejsca pracy ) z własną kulturą, historią i społecznością.

Sektor sygnowany technologią

Transformacja branży fitness doprowadziła do zainteresowania sektorem przez największe marki technologiczne. Apple (Fitness +), Google (nowy właściciel Fitbit), Peloton, Mirror, Tempo, Tonal czy Amazon (moduł monitorowania kondycji Halo). To tylko część brandów, które postanowiły zaznaczyć swoją pozycję w zdigitalizowanej branży fitness.

Obecność tych graczy zwiększa wiarygodność sektora. Dzięki wysokiej jakości treściom opartym na członkostwie, wpływają na zwiększenie świadomości konsumentów na temat korzyści płynących z regularnej aktywności fizycznej. Gwarantują także jakość oferowanych usług cyfrowych.

W okresie pierwszego lockdownu, branża fitness oferowała zajęcia online za darmo. Obecnie, z uwagi na fakt zmieniających się trendów i wpisania się na stałe do oferty klubów fitness, rozwiązania cyfrowe muszą zostać wycenione. To pozwoli także w przyszłości zabezpieczyć swój biznes na wypadek ponownych przeszkód w normalnym funkcjonowaniu.

źródło: materiały prasowe

 

________________________________________________________________________________________________________________________

Szukasz pomysłu na stabilny i dochodowy biznes w branży fitness? Skontaktuj się z promotorami franczyzowego konceptu Dream Body EMS.

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bez nazwy 1