Franczyza Calypso w portfolio Medicover Polska

calypso1 

Medicover Polska, który w 2018r. przejął operatora pakietów sportowych dla pracowników – OK System (obecnie segment tej działalności funkcjonuje jako Medicover Sport) w okresie pandemii umacnia swoją pozycję. Z końcem 2020r. stał się właścicielem 19 klubów sieci Fitness World, a w marcu tego roku w wyniku akwizycji pozyskał  3 lokalizacje Holmes Place. Obecnie w ramach franczyzy podjął współpracę z sześcioma klubami Calypso.

Przedstawiciele Medicover Polska w przesłanym do nas oświadczeniu zaznaczają chęć dalszego rozwoju:

Medicover Polska obecnie jest właścicielem 19 klubów Fitness World oraz 3 klubów Holmes Place w Polsce, które pozyskaliśmy w wyniku akwizycji. Nie jesteśmy właścicielem klubów Calypso. Natomiast w ramach współpracy obecnie 6 klubów działa na zasadach franczyzy z Calypso, a do końca wakacji planujemy łącznie 12 klubów. Chcielibyśmy zaznaczyć także, że obecnie posiadacze Medicover Sport w ramach pakietów sportowych mają dostęp do wszystkich obiektów Calypso na terenie Polski.

 

Sieć Calypso to ponad 50 klubów w 23 miastach Polski. Niedawno do grupy dołączyły dwa nowe obiekty w Warszawie. Operator poinformował także o wycofaniu się w tych lokalizacjach z umów długoterminowych na rzecz karnetów miesięcznych, co zapewne docenią klienci mogący obawiać się wiązać z klubem na dłuższy czas.

Rozwój i umocnienie Medicover Sport nie może dziwić, biorąc pod uwagę długo zapowiadane wejście państwowej spółki PZU na rynek fitness. Oprócz Benefit Systems będzie to już trzeci dostawca pakietów sportowych dla pracowników. Dodatkowo z uwagi na fakt, że będzie jedynym państwowym, a nie prywatnym podmiotem może dokonać istotnych przetasowań w branży fitness. Tego też obawiają się właściciele klubów, których wielomiesięczny lockdown bardzo mocno osłabił. Według ostatnich danych, branża fitness powróciła z zadłużeniami sięgającymi ponad 113 milionów złotych. Polska Federacja Fitness wyliczyła natomiast straty sektora spowodowane zarówno pierwszym jak i drugim zamrożeniem na kwotę około 4 miliardów złotych. To wartość, która będzie odrabiana jeszcze przez wiele lat.