Do pracy w siłowniach powrócą tylko zaszczepieni ?  

walbrzych1

Trwa luzowanie obostrzeń w Polsce i powolne przywracanie zamrożonych dotychczas branż. Jednocześnie coraz więcej kontrowersji wzbudza temat zniżek i dodatkowych bonusów dla osób zaszczepionych przeciwko SARS-CoV-2, chcących korzystać z odblokowanych usług. Na takie rozwiązanie zdecydowały się władze Wałbrzycha.

 

”Liczba tych, którzy chcą się zaszczepić nie jest taka jakbyśmy wszyscy chcieli (...)  Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu trzech działań, by zachęcić tych, którzy nie podjęli jeszcze tej decyzji (decyzji o zaszczepieniu - przyp.red.)” - zakomunikował prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

 

Tańszy wstęp na basen i do siłowni dla zaszczepionych

 

Jedną z podjętych inicjatyw, zmierzających do zwiększenia ilości osób zaszczepionych jest zniżka w wysokości 50% do wszystkich instytucji miejskich kulturalnych, rekreacyjnych oraz sportu zarządzanych przez władze Wałbrzycha. Dotyczy to również wstępu na basen i do siłowni. Zniżki będą przysługiwać mieszkańcom Wałbrzycha, którzy przyjęli przynajmniej jedną dawkę szczepionki. Wymagany będzie dokument stwierdzający ten fakt.

 

"Staramy się zrobić wszystko, co możliwe, żeby osiągnąć odporność populacyjną. To jedyny sposób na poradzenie sobie z koronawirusem. U nas jest co prawda lepiej niż średnio w Polsce, ale liczba zaszczepionych nie jest taka jak byśmy chcieli. Na przykład w grupie 60 plus poziom osiągnął ponad 60 procent, To ciągle za mało do oczekiwanych 80 procent. Uważamy, ze najtrudniej będzie wśród ludzi młodych. Musimy robić wszystko, żeby liczbę zaszczepionych maksymalnie zwiększyć" – mówił prezydent.

 

W związku z tym, przygotowano specjalny system nagród (w tym także nagród rzeczowych) dla zaszczepionych mieszkańców.

 

Do pracy powrócą tylko zaszczepieni?

 

Władze miasta Wałbrzycha, które bezskutecznie walczyły o nałożenie obowiązku szczepień na swoich mieszkańców, wprowadzają kolejną inicjatywę, która może wzbudzać wiele kontrowersji.

 

Chcą oni, aby wszyscy pracownicy obsługujący turystów oraz interesariuszy przybywających do Wałbrzycha byli zaszczepieni. Dotyczy to także ośrodków sportowych.

 

„Osoba przychodząca do naszej instytucji będzie miała pewność, że jest obsługiwana przez osobę, która nie będzie źródłem zakażenia. To dotyczy zarówno codziennych spraw, jak wizyta w urzędzie, jak i wydarzeń kulturalnych np. w Starej kopalni czy Zamku Książ, ale także gdy pójdą na basen do Aqua Zdroju” - poinformował Roman Szełemej. 

 

Rozwiązania zaczęły funkcjonować 18 maja i będą rozszerzane na kolejne branże wraz z harmonogramem przywracania gospodarki.

 

Czy w ślad za Wałbrzychem pójdą kolejne miasta i prywatni właściciele klubów fitness?

Jeszcze niedawno podobne rozwiązania proponowali radni Warszawy zgłaszający do Prezydenta Trzaskowskiego projekt „zachęt dla mieszkańców Warszawy”.

„Warszawie potrzebna jest nie tylko kampania edukacyjno-promocyjna, ale także realne działania mogące zachęcić mieszkańców do dobrowolnych szczepień”-argumentowali pomysłodawcy projektu.

 

Zapewne wkrótce przekonamy się czy branża fitness zdecyduje się na tego typu rozwiązania. 28 maja oficjalnie kluby fitness i siłownie zaczną przyjmować klubowiczów. Na ten moment poza miejskimi ośrodkami sportu, żaden z prywatnych operatorów nie zdecydował się na wprowadzenie osobnej oferty dla osób zaszczepionych lub specjalnych wymagań dla swojej kadry.

 

____________________________________________________________________________________________________________________________

Szukasz pomysłu na stabilny i dochodowy biznes w branży fitness? Skontaktuj się z promotorami franczyzowego konceptu Dream Body EMS.

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bez nazwy 1