Klub fitness uruchamia pierwszy „kampus zdrowia”

Klub fitness uruchamia pierwszy „kampus zdrowia”

Branża fitness chcąc umocnić i podkreślić swoją pozycję, kładzie nacisk na rozwój w kierunku medycznym. Już nie tylko przekształcenie w placówkę medyczną i współpraca z fizjoterapeutami, a nawet konsultacje z lekarzem to oferta jednego z klubów, który zapowiada stworzenie pierwszego „kampusu zdrowia”.

Nuffield Health ponownie otworzył historyczny klub zdrowia Barbican w Londynie, w ramach ambitnych planów stworzenia pierwszego wellness "kampusu zdrowia" w Wielkiej Brytanii.

Pierwszy kampus zdrowia

Nuffield Health Barbican - 114. klub fitness w portfelu organizacji charytatywnej z Wielkiej Brytanii oferuje swoim klubowiczom szeroką ofertę fitness, w tym w pełni odnowiony basen, bieżnię, studio NuCycle, strefę lekkoatletyczną z bieżnią lekkoatletyczną oraz dużą strefę siłową i strefę funkcjonalną.

Ponadto, na miejscu klienci mają do dyspozycji centrum medyczne z fizjoterapią, prywatnymi usługami lekarza pierwszego kontaktu oraz dostępem do takich usług jak terapia emocjonalna, ocena stanu zdrowia,  konsultacje podróżnicze, terapia poznawczo-behawioralna i doradztwo.

Klub jest pierwszym z dwóch dużych projektów, które zostaną uruchomione w ramach planów Nuffield, aby stworzyć holistyczną ofertę zdrowia i dobrego samopoczucia. Co więcej drugi klub w ramach projektu będzie zlokalizowany mniej niż 500m od szpitala St Bartholomew's Hospital. 

Holistyczne podejście do zdrowia

"Te dwie witryny połączą się, aby stworzyć nasz pierwszy kampus zdrowia i tym samym wspierać wszystkie potrzeby społeczeństwa w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia"- powiedzieli przedstawiciele Nuffield.

"Dzięki naszemu najnowszemu szpitalowi i Nuffield Health w St Bartholomew's, który zacznie działać w styczniu, możemy naprawdę zapewnić całkowite wsparcie opieki zdrowotnej dla mieszkańców i siły roboczej w tej części miasta, aby zarówno uzyskać dobre samopoczucie, jak i pozostać w dobrym zdrowiu i kondycji".

Nuffield nabył dzierżawę historycznej lokalizacji klubu zdrowia Barbican w marcu tego roku od operatora Virgin Active.

Znajdujący się przy Aldersgate Road obiekt działa od lat 80-tych, a swoją renomę i status ikony brytyjskiej branży fitness zdobył dzięki współpracy z nieżyjącą już księżną Walii – Dianą.

Od momentu powstania, miejsce to działało pod wieloma właścicielami i markami - w tym Healthtrack oraz Holmes Place.

 

źródło: Nuffield


Drukuj   E-mail