Sport Camp - preludium do grudniowego Fit Expo. Rozmowa z Dagmarą Suprun

Sport Camp - preludium do grudniowego Fit Expo. Rozmowa z Dagmarą Suprun

Fitness ma głos Odsłony: 632

Koniec lata to zazwyczaj początek edukacyjnych i wystawienniczych eventów w branży fitness. Portal polskifitness.tv miał przyjemność objąć patronatem medialnym I edycję Sport Campu. Dwudniowe wydarzenie zorganizowane przez Grupę MTP miało przynieść odpowiedź na pytania: jak zmieniły się preferencje Polaków dotyczące aktywności fizycznej? Czy jesteśmy zmotywowani do regularnego wysiłku? Czy potrafimy jeszcze ćwiczyć na zajęciach grupowych, czy już tylko samodzielnie, przed komputerem? Jakie uzyskano odpowiedzi? Między innymi o to zapytaliśmy Dagmarę Suprun odpowiedzialną za organizację Sport Camp, a także flagowego eventu Grupy MTP, czyli targów Fit Expo.

 

I edycja Sport Camp określana jest przez Ciebie jako preludium. Czy ma otworzyć drogę przed grudniowym projektem Fit Expo?

Jest to pewnego rodzaju wstęp. Na pewno będziemy chcieli kontynuować tematykę, którą dzisiaj zainicjowaliśmy. Opieramy wydarzenie na promocji zdrowia i kształceniu postaw prozdrowotnych. To kierunek, który na pewno będzie kontynuowany. Czy Sport Camp będzie wydarzeniem cyklicznym? To się okaże. Naszym celem jest praca na rzecz imprezy jaką jest Fit Expo i ona jest dla nas najważniejsza.

Fit Expo to impreza, która rozpoczęła erę wystawienniczą w polskim sektorze fitness. Zaczęło się to 15 lat temu. Dzisiaj Sport Camp wskazuje kierunek zmian na rynku i podkreśla jego niemal misyjny charakter mający na uwadze dbałość o dobrostan każdego człowieka.

Tak, zgadza się. We wszystkich swoich działaniach chcemy być spójni. Zarówno w tym co prezentujemy w naszym magazynie Fitness Biznes, podczas targów Fit Expo oraz w tematach przewodnich pozostałych imprez towarzyszących. Zdrowie jest dla nas obecnie wyznacznikiem i kierunkiem działań.

Podsumujmy tegoroczny Sport Camp

Przy tworzeniu programu, dużą rolę odegrała Zdrowa Polska, którą zaprosiliśmy do udziału w wydarzeniu. Patryk Jankowski, przewodzący tej inicjatywie, przeprowadził szereg prelekcji i spotkań o charakterze motywacyjnym, czym zajmuje się zawodowo. Nie zabrakło wartościowych partnerów, między innymi firmy Medicover, w tym Medicover Sport, Medicover Stomatologia i Medicover Optyka. 

Co więcej, zdecydowaliśmy się na pewnego rodzaju konfrontację. Z jednej strony odwiedzający mogli uczestniczyć w licznych treningach i zajęciach prowadzonych na żywo przez trenerów, a z drugiej ze swoją ofertą lustra interaktywnego pojawił się wystawca, firma Globalbefit, który daje możliwość treningu sam na sam z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości.

Dla nas osobiście to rodzaj obserwacji i weryfikacji tego, co wybierają konsumenci po wielu miesiącach pandemii.

Fit Expo, Wasze flagowe wydarzenie zaplanowane jest na początek grudnia. Czego możemy spodziewać się po tej imprezie?

Cały czas dążymy do tego, aby zachować obszar skierowany dla branży fitness, bo tego naszym zdaniem nie może zabraknąć. Pełna agenda zostanie wkrótce opublikowana. To, co mogę powiedzieć dzisiaj, to chcemy poruszyć temat współpracy sektora fitness z sektorem medycznym. Obecnie po Sport Campie widzimy i wierzymy, że będziemy rozwijać tę część zaprezentowaną tutaj, także dla szerokiej publiczności.

Widzisz uzasadnienie zaproszenia na Fit Expo przedstawicieli władzy? Przykładowo ministerstwa zdrowia lub edukacji, które mogłyby zrozumieć czym jest branża fitness i jak ważny wkład ma w wychowanie zdrowotne młodzieży, osób dorosłych i starszych, zarówno tych aktywnych jak i nieaktywnych. Otworzyć się na współpracę z ludźmi, którzy na koniec decydują o ograniczeniach nakładanych na gospodarkę. Co o tym sadzisz?

Myślę, że to jest bardzo potrzebny kierunek działań, aby zarówno osoby spoza branży, ale może także część wewnątrz sektora zrozumiała, że branża fitness chociaż nie jest branżą medyczną, to w stu procentach jest branżą zdrowotną. Chcielibyśmy, aby Fit Expo było miejscem, gdzie ludzie będą mogli się o tym przekonać.

 

Dziękuję za rozmowę

Drukuj