Kluby fitness pokonały pandemię. Oficjalne dane po dwóch latach badań

Kluby fitness pokonały pandemię. Oficjalne dane po dwóch latach badań

fitness Odsłony: 590

Organizacja UK Active opublikowała raport końcowy na temat ilości przypadków COVID-19 wśród klientów klubów fitness, ośrodków rekreacyjnych oraz basenów.Raport zatytułowany Safe and Essential obejmuje ostatnią partię wyników badań, które rozpoczęły się w lipcu 2020 r. i były regularnie raportowane w celu śledzenia korelacji między przypadkami COVID-19 a frekwencją w klubach fitness, ośrodkach rekreacji i basenach.

Podsumowując, UK Active przyznał, że współpracując z ponad 2000 operatorami z całej Wielkiej Brytanii, od 25 lipca 2020 r. do 27 lutego 2022 r. zarejestrowano 241 154 977 wizyt w klubach fitness. Wśród nich było tylko 2605 zarejestrowanych przypadków COVID-19, co daje ogólny wskaźnik 1,08 przypadków na 100 000 wizyt.

Oprócz tego, że jest to wyjątkowo niska liczba – zwłaszcza w zestawieniu z odsetkami chorych w populacji ogólnej – nie ma dowodów na to, że transmisja miała miejsce w klubach fitness.

Według UK Active dane stanowią największy i najbardziej wszechstronny krajowy zestaw informacji dotyczących bezpieczeństwa COVID-19 w Europie i były jednym z głównych powodów, dla których sektor był w stanie ponownie otworzyć się na najwcześniejszym możliwym etapie rządowej mapy drogowej w zeszłym roku, 12 kwietnia 2021 r. , wyprzedzając inne sektory.

We wrześniu 2021 r. brytyjskie badania wykazały, że bywalcy siłowni byli 160 razy mniej narażeni na zachorowanie niż osoby niebędące na siłowni.

Huw Edwards, dyrektor generalny UK Active, powiedział: „ Safe and Essential pokazuje siłę naszego sektora, gdy się zjednoczy, aby napędzać wyniki w zakresie zdrowia publicznego, poprawiać standardy i wspólnie lobbować na rzecz sprawniejszego, silniejszego narodu.

„Wielka Brytania ustanowiła punkt odniesienia dla raportowania COVID-19, dzięki największej w Europie operacji monitorowania danych dotyczących bezpieczeństwa sektora, co pozwala nam przeanalizować ponad 240 milionów punktów danych dotyczących wizyt i rzucić światło publiczne i polityczne na sektor, który jest zarówno bezpieczny jak i niezbędny.

W raporcie Edwards przypisał kampanii Fit Together UK Active , która rozpoczęła się 10 czerwca 2020 r., pomagając operatorom w utrzymaniu wysokich standardów bezpieczeństwa, zapewniając rząd i opinię publiczną, że siłownie, centra rekreacyjne i baseny są bezpiecznymi miejscami.

 

Aby przeczytać pełen raport ukactive, kliknij tutaj.

Drukuj