Les Mills: Działamy w branży motywacyjnej. Jak sprostać wymaganiom?

Les Mills: Działamy w branży motywacyjnej. Jak sprostać wymaganiom?

Po dwóch latach walki z koronawirusem początek roku w branży fitness był z pewnością najtrudniejszy w historii. Wyzwaniem są nie tylko kwestie finansowe i przyciągnięcie klientów z powrotem do klubów, ale także znalezienie profesjonalnego personelu. Oto kilka praktycznych wskazówek, jak sprostać tym wyzwaniom.

Naszym zadaniem, jako profesjonalistów w branży fitness, jest motywowanie ludzi do ćwiczeń i osiągania wyników. Tak więc przede wszystkim zajmujemy się motywacją. Jednak motywacja klientów często szybko spada, gdy zostają oni pozostawieni sami sobie ze swoim nowym hobby. Jeśli klient jest prowadzony w odpowiedni sposób i wspomaganych od samego początku swojego członkostwa, jego sukces jest wielokrotnie wyższy niż w przypadku, gdy musi radzić sobie sam. Profesjonalny instruktor tworzy relacje z klientami i poczucie wspólnoty w klubie, a jednocześnie jest ważnym ogniwem łączącym klientów z klubem, działając na korzyść obu stron.

OKREŚL SWOJĄ RZECZYWISTĄ GRUPĘ DOCELOWĄ

Zarówno dla sprzedaży, jak i dla utrzymania klienta ważne jest, aby zidentyfikować rzeczywistą grupę docelową klubu. Zacznij od obecnych klientów, a dokładniej od podgrup, które tworzą się w klubie. Społeczności te często składają się z entuzjastycznie nastawionych do ćwiczeń grupowych, posiadających własną kulturę w klubie. Najlepszymi osobami, które mogą zidentyfikować te grupy, są instruktorzy zajęć fitness. Prowadząc marketing i podkreślając kulturę tych grup, na przykład za pomocą filmów, zdjęć i historii klientów w mediach społecznościowych, klub może uzyskać więcej rekomendacji i przyciągnąć więcej klientów o podobnych poglądach. Marketing jest wykorzystywany do podkreślenia tego, co przynależność do danej społeczności daje klientowi i jakie są jego odczucia, a nie do podkreślania wystroju klubu.

Wykwalifikowani instruktorzy odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu klientów, ponieważ są bliscy sercom członków, a to właśnie ich wpływ jest nam teraz najbardziej potrzebny. W dziedzinie wiedzy specjalistycznej edukacja zawsze odgrywa ważną rolę, dlaczego więc sektor sportowy miałby być wyjątkiem?

PROFESJONALNA EDUKACJA

Les Mills jest wiodącym na świecie edukatorem w zakresie grupowego fitnessu. Każdy z 20 różnych programów Les Mills ma swoje dwudniowe szkolenie wstępne, a dodatkowo instruktorzy mają możliwość pogłębiania swoich umiejętności cztery razy w roku na szkoleniach kwartalnych. Lata pandemii wymagały kreatywności i zmiany planów szkoleniowych, a Les Mills dostosował je do obecnych czasów. Oprócz wydarzeń na żywo, instruktorzy mogą uczestniczyć w warsztatach online i webinariach. Szkolenia wstępne i kwartalne podnoszą umiejętności zawodowe i dają możliwość rozwoju w kierunku najlepszej wersji siebie. Wstępnie opracowane i naukowo przetestowane programy Les Mills sprawiają, że poziom i efektywność zajęć są zawsze zgodne, a klient osiąga rezultaty i zawsze wie, co otrzymuje. Instruktor, który przeszedł i zaliczył wstępne szkolenie Les Mills, może przejść do szkolenia zaawansowanego, które podniesie jego umiejętności zawodowe na nowy poziom. Po szkoleniu zaawansowanym instruktor może zostać Asesorem, Trenerem lub Coachem, który wspiera i inspiruje nowych instruktorów. Les Mills organizuje również szkolenia dla właścicieli klubów fitness, menedżerów i kierowników grup fitness na kursach Group Fitness Management (GFM). Powinniśmy teraz zadbać o to, aby sektor sportowy był wypełniony wykształconymi profesjonalistami i abyśmy w przyszłości nadal pozostali w grze.

źródło: artykuł partnerski


Drukuj   E-mail