Targi ISPO w Monachium już w listopadzie! Nowe otwarcie przed nami!

Targi ISPO w Monachium już w listopadzie! Nowe otwarcie przed nami!

Po dwuletniej przerwie związanej z Covid, ISPO Monachium zostanie zorganizowane po raz pierwszy od 28 do 30 listopada. Restart odbędzie się pod hasłem „Nowe spojrzenie na sport”. Nowość tegorocznej edycji to: centralnie zlokalizowane Laboratorium Przyszłości, w którym zostaną omówione wszystkie kluczowe kwestie dotyczące innowacji, handlu detalicznego, cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju. Wystawcy i zwiedzający będą mogli wreszcie ponownie spotkać się osobiście w łącznie dziesięciu halach, które są prawie wyprzedane.


Sport i branża artykułów sportowych zmieniły się bardziej w ciągu ostatnich dwóch i pół roku niż w ciągu ostatnich 10 lat. Z jednej strony podsegmenty branży artykułów sportowych wypracowały w czasie pandemii dodatnie wyniki sprzedaży. Z drugiej strony należy stawić czoła nowym wyzwaniom, w tym przerwaniom w łańcuchu dostaw, zmienionym cyklom zamówień i zwiększonej roli cyfryzacji. Widoczny na horyzoncie potencjalny niedobór energii może mieć również ogromny wpływ na całe segmenty branży sportów zimowych.

„Dlatego potrzebujemy nowych perspektyw rynku, konsumentów, handlu detalicznego i samego sportu” – powiedział Tobias Gröber, szef Grupy ISPO, opisując nową koncepcję dla ISPO Monachium, która odbędzie się w 2022 roku po raz pierwszy pod koniec listopada. Na monachijskich targach spotkają się najważniejsi liderzy branży. Swoje produkty zaprezentują wystawcy z 55 krajów.

 



Future Lab: Nowe serce ISPO Monachium

Nowym sercem wydarzenia ma być "laboratorium przyszłości". Będzie służyć nie tylko jako miejsce do dyskusji na temat nowych produktów i transformacji, ale także umożliwi odwiedzającym i wystawcom spojrzenie poza horyzont własnej branży.  Hala będzie również sceną dla dużej liczby sportowców, którzy w tym roku przyjadą na ISPO Monachium, aby zdobyć nagrodę ISPO i oczywiście na Noc Pucharu ISPO. Wieczorem pierwszego dnia targów w Future Lab odbędzie się prezentacja nowego Pucharu ISPO. Nagroda zostanie przyznana najlepszym prospołecznym inicjatywom organizowanym przez sportowców i influencerów sportowych.


W Future Lab odbędzie się również konferencja ISPO. Liderzy branżowi i eksperci z innych sektorów będą rozmawiać o zrównoważonym rozwoju, integracji i różnorodności, a także o wyzwaniach stojących przed logistyką i handlem detalicznym. Wśród prelegentów znajdą się Merijn Dols, globalny dyrektor ds. otwartych innowacji w firmie Danone, Laura Santucci, była doradczyni polityczna w administracji Obamy i była dyrektor Światowego Programu Żywnościowego oraz Hunter Lovins, dyrektor generalny Natural Capitalism Solutions.


Oczekuje się, że wielu aktywnych i byłych sportowców również weźmie udział w ISPO Monachium. Triathlonista Sebastian Kienle zgłębi problem biohackingu podczas nagrania na żywo do podcastu Red Bull. Wystąpi też Christian Schenk, złoty medalista olimpijski w dziesięcioboju, który niedawno zorganizował festiwal dla osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. Pod hasłem „Historie do opowiedzenia” podczas sesji zorganizowanej przez inicjatywę „Frauen Verbinden” (Women Connect) zostaną zaprezentowane wybitne przedsiębiorczynie, osobowości i sportowce. Swój udział potwierdził również alpinista Kazuja Hiraide, który jako pierwszy Japończyk otrzymał 17. nagrodę Piolet d'Or, „Nagrodę Akademii” alpinizmu.

„ISPO to od wielu lat znacznie więcej niż zwykłe targi artykułów sportowych” – powiedziała Lena Haushofer, dyrektor targów ISPO Monachium. „Jak wiecie, wiele ograniczeń związanych z Covidem nadal dotyczy podróżowania. Mimo to 90 procent wystawców na tegorocznych targach ISPO w Monachium pochodzi z krajów spoza Niemiec. Ten poziom międzynarodowości wyraźnie podkreśla istotną i cenną rolę, jaką ISPO Monachium odgrywa jako globalne centrum, które sprzyja osobistym kontaktom między producentami, specjalistycznymi sprzedawcami detalicznymi i innymi graczami z branży.

KUP BILET NA ISPO 2022

 

*matariał prasowy


Drukuj   E-mail