Nowy klub Fabryki Formy w Wodzisławiu Śląskim

Nowy klub Fabryki Formy w Wodzisławiu Śląskim

Na początku listopada otwarty został 23. obiekt sieci Fabryka Formy i jednocześnie pierwszy w Wodzisławiu Śląskim, do którego zapisy w ramach przedsprzedaży osiągnęły rekordowy poziom. Nowy klub oferuje nowoczesne sale do treningów rowerowych i zajęć grupowych, bogato wyposażoną siłownię, a od stycznia również cztery korty do squasha.

Nowy klub Fabryki Formy ma powierzchnię ok. 1800 mkw. i oferuje część klubową z podziałem na różne strefy treningowe – w tym wydzieloną salę rowerową oraz drugą do zajęć fitness, bogato wyposażoną siłownię, cztery korty do squasha (dostępne od stycznia 2023 r.) zaprojektowane z myślą zarówno o osobach, które dopiero zaczynają przygodę z tym wyjątkowym sportem, jak i dla graczy o wysokim stopniu zaawansowania. Dodatkowo w szatniach dostępne są sauny suche umożliwiające relaks po ćwiczeniach. Klub zapewnia spotkanie wprowadzające z trenerem, podczas którego można dowiedzieć się, jak trenować skutecznie i bezpiecznie, poznać wyniki analizy składu swojego ciała lub wyniki testów zdrowotnych i dobrać dla siebie zajęcia z grafiku.
 

– W ofercie klubu, oprócz dobrze znanych stref do korzystania podczas indywidualnego treningu, dostępne są również zajęcia wzmacniające mięśnie i kondycję, takie jak Zumba czy Pilates, a także zajęcia o wysokiej intensywności np. Fat Killer z elementami treningu wytrzymałościowo-siłowego, które mają na celu szybką redukcję tkanki tłuszczowej. Oferta zajęć fitness jest zróżnicowana, by zapewnić odpowiedni poziom i intensywność treningów zarówno początkującym, jak i zaawansowanym. Oferta w Wodzisławiu Śląskim ma także dodatkowy atut, mianowicie aż cztery korty do squasha. To aktywność, która poprawia koordynację ruchową i kondycję, zwiększa wydolność, a dla wielu stanowi także idealny sposób na redukcję stresu – wyjaśnia Tomasz Groń, dyrektor zarządzający siecią Fabryka Formy.

 

Klub Fabryki Formy powstał na terenie Parku Handlowego, dogodnej lokalizacji dla mieszkańców miasta, w tym Osiedla XXX-lecia. Na miejsce łatwo również dotrzeć samochodem z innych miejscowości, m.in. z Rybnika, Żor czy Jastrzębia-Zdroju w zaledwie pół godziny (dla zmotoryzowanych dostępny jest przed budynkiem bezpłatny parking).
Obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na aktywność fizyczną i przeciwdziałanie negatywnym skutkom pandemii. Widać to m.in. po poziomie przedsprzedaży karnetów do klubu w Wodzisławiu – osiągnął on rekordowy poziom w historii sieci Fabryka Formy. Widoczna jest także wyraźna globalna zmiana narracji wokół aktywności fizycznej oraz motywacji do ćwiczeń, które wiążą się coraz bardziej z dobrostanem fizycznym i psychicznym, co potwierdza Tomasz Groń:
 

- Widzimy wyraźnie, że Polacy chcą ćwiczyć więcej, a zwiększone zainteresowanie widać również w naszych klubach. Wielu klientów w naszych obiektach podkreśla, jak ważny jest dla nich powrót do normalności, odbudowa kondycji po izolacji czy przebytym Covid-19, redukcja wagi lub stresu. Warto o te potrzeby zadbać, stwarzając optymalne warunki do korzystania z oferty klubów fitness.

 

Jak wynika z badania MultiSport Index 2022, obecnie 64 proc. mieszkańców województwa śląskiego jest aktywnych fizycznie, z czego już co piąty wybiera trening w klubach fitness.
Klub Fabryki Formy w Wodzisławiu Śląskim funkcjonuje w godzinach: pon. - pt. 06:30 - 22:30; sob. - niedz. 08:00 - 20:00 i honoruje karty partnerskie MultiSport.

Drukuj   E-mail