Europejski Tydzień Sportu 23-30 września 2021. Lista wydarzeń

Europejski Tydzień Sportu 23-30 września 2021. Lista wydarzeń

Rusza siódma edycja Europejskiego Tygodnia Sportu. Od 23 do 30 września w licznych obiektach sportowych w Polsce, a także w całej Europie można korzystać z darmowych zajęć. Realizacja licznych inicjatyw i działań będzie przebiegać na szczeblach unijnym, krajowym, regionalnym oraz lokalnym.Inicjatywę podejmują także szkoły i przedszkola, aby zachęcić dzieci i młodzież do regularnej aktywności fizycznej.

Inicjatywa Komisji Europejskiej realizowana pod hasłem #BeActive (bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu zarówno obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu, jak i przez cały rok.

Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie. Niestety poziom aktywności fizycznej w części krajów Europy spada. Brak dostatecznej aktywności fizycznej nie tylko negatywnie wpływa na społeczeństwo i zdrowie ludzkie, jest również kosztowny dla gospodarki.

ETS powstał z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności. Ma umożliwić współpracę osób prywatnych, organów publicznych, ruchów sportowych, organizacji społeczeństwa obywatelskiego i przedstawicieli sektora prywatnego.

Poszczególne działania promocyjne wspiera także zespół ambasadorów. W tym roku, Polskie działania w ramach ETS wspierają:

Luiza Złotowska - srebrna i brązowa medalistka IO w łyżwiarstwie szybkim.

Bartosz Zmarzlik - polski żużlowiec, reprezentant Polski. Dwukrotny mistrz świata z 2019 i 2020 r.

Krzysztof Wiłkomirski - polski judoka, trener klasy mistrzowskiej, stopień 5 dan.

Andrzej Supron - polski zapaśnik. Uczestnik trzech letnich igrzysk olimpijskich.

Maria Andrejczyk - lekkoatletka, srebrna medalistka IO Tokio 2020 w rzucie oszczepem

Tomasz Kłos - wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej

Otylia Jędrzejczak - pływaczka, złota medalistka IO w Atenach

Adrian Castro - polski szermierz, srebrny medalista w szabli mężczyzn (kat. B) letnich igrzysk paraolimpijskich w Tokio 2020.

Piotr Małachowski - dyskobol, medalista igrzysk olimpijskich z Pekinu (2008 r.) i Rio de Janeiro (2016 r.)

Monika Pyrek - Rokita to lekkoatletyka specjalizująca się w skoku o tyczce. W mistrzostwach świata wywalczyła dwa srebrne medale i jeden brązowy,cztery razy uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich.

Ponad 300 wydarzeń zostało oficjalnie zgłoszonych. Zaangażują one dzieci, dorosłych i starszych. To turnieje, rozrywki, zajęcia grupowe i indywidualne. Inicjatywy gmin i prywatnych podmiotów.Uczestniczą siłownie, kluby fitness, szkoły, ośrodki kultury, domy młodzieżowe, MOSIRy i OSIRy.

Pełna lista dostępna [tutaj]

źródło: etspolska