Total Fitness w Grupie Benefit Systems 

Total Fitness w Grupie Benefit Systems 

 

Grupa Benefit Systems, dzięki inwestycji kapitałowej w sieć Total Fitness, prowadzącą 14 nowoczesnych obiektów sportowych, wzmacnia Program MultiSport i kontynuuje strategię poszerzania oferty o różnorodne usługi sportowo-rekreacyjne wysokiej jakości.

Benefit Systems zawarła umowę nabycia 88 proc. udziałów w Total Fitness Sp. z o.o., która prowadzi obecnie 14 obiektów sportowych w Warszawie i okolicach (10 klubów), Gdańsku (3) i Radomiu (1). Total Fitness od wielu lat współpracuje z Benefit Systems w ramach obsługi użytkowników kart MultiSport. Jak podkreśla Bartosz Józefiak, członek Zarządu Benefit Systems, oparta na zaufaniu wieloletnia współpraca dostarczyła istotnych argumentów wspierających decyzję o inwestycji. – Długofalowe podejście do rozwoju naszej oferty oparte jest m.in. na  trendach związanych ze zdrowiem, świadomym stylem życia oraz profilaktyką chorób cywilizacyjnych. Od wielu lat analizujemy, a także sami inicjujemy zmiany zachodzące na polskim rynku oraz edukujemy społeczeństwo w zakresie aktywnego stylu życia. Konsekwentnie rozwijamy też własną ofertę usług sportowo-rekreacyjnych, by odpowiadając na potrzeby pracodawców i pracowników, zapewnić rosnącej liczbie użytkowników kart MultiSport optymalną infrastrukturę sportową. Cieszymy się, że sieć Total Fitness, nasz wieloletni, sprawdzony partner, staje się częścią Grupy Benefit Systems, bo doskonale uzupełnia i wzmacnia nasze portfolio klubów fitness. Total Fitness to rentowny, bardzo dobrze prowadzony biznes o zdrowych fundamentach. Dlatego jestem przekonany, że wiedza i doświadczenie menadżerów oraz zespołów 14 klubów tej sieci zapewni nam dodatkowe wsparcie w dalszym rozwoju usług sportowych, dostosowanych do potrzeb zdrowotnych i zmieniającego się stylu życia Polaków – wyjaśnia Bartosz Józefiak.

Pierwszy klub Total Fitness powstał w 2011 roku na warszawskim Ursynowie. Przez dekadę spółka rozwijała swoją ofertę o kolejne obiekty, realizując skuteczną strategię sprzedaży i obsługi klientów. Obecnie sieć posiada 14 klubów fitness o łącznej powierzchni około 20 tys. m2. zlokalizowanych głównie w budynkach usługowych z dużą ekspozycją na osiedla mieszkaniowe. Niewątpliwym atutem klubów Total Fitness są także różnorodne zajęcia grupowe, treningi funkcjonalne i personalne pod okiem doświadczonej kadry trenerskiej.

- Dołączenie do Grupy Benefit Systems jest dla nas ważnym wydarzeniem i szansą, by wraz z silnym, wiarygodnym partnerem, dalej rozwijać ofertę klubów Total Fitness i przyczyniać się do poprawy kondycji psychofizycznej Polaków oraz rozwoju branży fitness. Od wielu lat staramy się działać poza utartym schematem, zapewniając klientom najlepsze doświadczenia związane z podejmowaniem aktywności i sportem. Nasze kluby to pozytywne emocje, profesjonalne wsparcie trenerów i instruktorów, nowoczesny sprzęt do ćwiczeń oraz dopracowana w każdym szczególe polityka sprzedażowa i obsługa klienta. Dzięki temu nasze kluby cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców okolicznych osiedli, zwłaszcza w grupie wiekowej powyżej 30 roku życia. W grupie tej przeważają kobiety, które na tle populacji wyróżnia wysoka siła nabywcza i wrażliwość na trendy z obszaru zdrowego i aktywnego stylu życia. Inna grupa docelowa, o której warto wspomnieć, to klienci reprezentujący Silver Tsunami, dla których od lat rozwijamy naszą ofertę – mówi Aleksander Wilewski, współtwórca Total Fitness.

Benefit Systems, wraz z nabyciem 88 proc. udziałów w Total Fitness Sp. z o.o., będzie  realizował zadania i rozwijał spółkę zgodnie ze strategią Grupy Kapitałowej Benefit Systems. Łączna wartość inwestycji wyniesie nie mniej niż 75 mln zł i nie więcej niż 85 mln zł, a transakcja zostanie sfinalizowana najpóźniej do 1 kwietnia 2024 r. Docelowo Benefit Systems planuje nabyć 100 proc. udziałów w spółce Total Fitness Sp. z o.o. 

 

 

 

*materiał prasowy

 

 

 


Drukuj   E-mail