Benefit Systems rozszerza portfolio usług

Benefit Systems rozszerza portfolio usług

Nowa inwestycja poszerza ofertę Benefit Systems w rosnącym segmencie rynku świadczeń pozapłacowych, czyli dofinansowaniu posiłków oraz wspieraniu zdrowego odżywiania pracowników. Lunching to rozwiązanie stworzone, by ułatwiać pracodawcom organizację posiłków dla zespołów w dowolnie wybranym przez nich modelu finansowania. Badania wskazują, że ponad połowa zatrudnionych w Polsce oczekuje dopłat do posiłków1, a pracownicy odżywiający się regularnie są aż o 25 proc. bardziej wydajni2.

- Realizowana przez Benefit Systems strategia zakłada, że nasza oferta będzie kompleksowo wspierać trzy obszary niezbędne do prowadzenia świadomego, zdrowego stylu życia – kondycję fizyczną, psychiczną oraz odpowiednie odżywianie. Po inwestycji w aplikację mindfulness Focusly, która zasili program MultiLife, skupiliśmy się na zabezpieczeniu trzeciego obszaru, czyli diety pracowników. Osoby, które jedzą zdrowo i są aktywne fizycznie odnotowują średnio o 27 proc. mniej absencji chorobowych w pracy niż te, które nie prowadzą zdrowego stylu życia. Z badań wiemy także, że ponad połowa pracowników w Polsce oczekuje od pracodawców wsparcia w zakresie dofinansowywania posiłków w pracy – wyjaśnia Bartosz Józefiak, członek Zarządu Benefit Systems. – Zainwestowaliśmy w Lunching, ponieważ to intuicyjna, dobrze rozwinięta technologicznie platforma i aplikacja, której dużym atutem jest możliwość odpowiedniego skalowania w kolejnych latach. Już teraz widzimy, jak duży potencjał ma Lunching i cieszymy się, że powiększy naszą ofertę wysokojakościowych usług z obszaru dobrostanu pracowników – dodaje Bartosz Józefiak.
 
Spółka Lunching.pl powstała w 2016 roku, by wspierać pracodawców w budowaniu zdrowego nawyku żywieniowego w zespołach, opartego na jedzeniu regularnych, świeżo przygotowanych posiłków. Obecnie to intuicyjna aplikacja, strona internetowa oraz narzędzie HR, łączące pracowników, pracodawców oraz restauratorów i firmy cateringowe. Lunching umożliwia zamawianie jedzenia z dostawą do miejsca pracy, zarówno online (aplikacja, strona www), jak i stacjonarnie dzięki kioskom, czyli interaktywnym ekranom dostępnym w miejscu pracy. To także nowoczesne rozwiązanie dla działów HR do bieżącej obsługi i rozliczenia dofinansowania do posiłków. Co ważne, model dopłat oraz ich wysokość można w łatwy sposób dopasować do potrzeb firmy, a wdrożenie i obsługa programu, w tym zamówienia i rozliczenia, są darmowe. Dodatkowym atutem jest szybka integracja Lunchingu z systemami kadrowo-płacowymi, a także pełne raportowanie i rozliczanie dofinansowania do posiłków.
 
- Wraz z nabyciem udziałów w Lunching.pl znacząco powiększamy nasze kompetencje w rosnącym segmencie zdrowego odżywiania i dofinansowywania posiłków dla pracowników. Wiedzę i doświadczenie w tym zakresie będziemy chcieli wykorzystać m.in. przy budowie i wzmacnianiu oferty programu MultiLife – dodaje Bartosz Józefiak.
 
Lunching działa w całym kraju, obsługując zarówno zatrudnionych w zakładach produkcyjnych, jak i pracowników biurowych. Największa liczba zamówień realizowana jest obecnie do biurowców w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i w Krakowie. Benefit Systems zakupił 75 proc. udziałów w spółce Lunching.pl, a w kolejnych latach (do 2025 r.) planuje nabycie kolejnych 25 proc. Inwestycja oznacza pozyskanie technologii (platformy, aplikacji oraz systemu interaktywnych kiosków), partnerów, a także know how i doświadczonego zespołu, tworzącego Lunching.
1 Pracuj.pl
2 Health Enhancement Research Organization 

źródło: materiały prasowe


Drukuj   E-mail