Citroën tworzy koncepcję samojezdnej kapsuły fitness

Citroën tworzy koncepcję samojezdnej kapsuły fitness

Francuski producent samochodów Citroën oraz marka hotelowa Pullman Hotels & Resorts podjęły współpracę w celu stworzenia koncepcji autonomicznej "miejskiej platformy mobilnej", która umożliwi ludziom zwiedzanie miast podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych.


Pullman Power Fitness Pod , bo tak nazwany został projekt, będzie pełnił rolę miniaturowej siłowni, zamontowanej na samojezdnym pojeździe elektrycznym Citroën Skate.

Zaprojektowany z myślą o indywidualnych treningach podest, wyposażony jest z jednej strony w wioślarza, a z drugiej w rowerek stacjonarny, umożliwiając użytkownikowi trening podczas podróży przez miasto, a dodatkowo energią wytwarzaną podczas treningu będzie można również ładować akumulatory Citroën Skate.

Cyfrowy trener - pojawiający się na holograficznym ekranie - zachęca i prowadzi użytkownika poprzez cały trening, dostarczając jednocześnie informacji o trasie i rozrywki podczas "sesji cardio na najwyższym poziomie".

Pullman Power Fitness Pod posiada szklaną kopułę z dichroicznymi wzorami w formie żaluzji, chroniąc prywatność użytkownika przy jednoczesnym zachowaniu widoku na zewnątrz. Projekt nawiązuje do konwencji graficznych i kolorystycznych Pullmana, z opalizującymi odcieniami niebieskiego, fioletu, różu i zieleni. System audio i oświetlenie LED można dostosować do indywidualnych potrzeb, dzięki czemu każdy ćwiczący będzie miał niepowtarzalne wrażenia.

Pullman Power Fitness Pod to jedna z trzech koncepcji kapsuł stworzonych dla Citroëna Skate w ramach partnerstwa The Urban Collëctif, w którym uczestniczy również grupa JCDecaux.

Celem partnerstwa jest opracowanie innowacyjnych sposobów "optymalizacji mobilności", tak aby ludzie mogli odzyskać przestrzeń miejską i znacznie poprawić jakość życia.

Pullman Hotels & Resorts jest częścią francuskiego giganta hotelarskiego Accor.

Sébastien Bazin, prezes i dyrektor generalny, Accor, przyznał "Jesteśmy zachwyceni współpracą z Citroënem i JCDecaux przy tym innowacyjnym projekcie".

"Nasza grupa, posiadająca prawie 5 200 hoteli na całym świecie, aktywnie działa w lokalnym ekosystemie i dąży do oferowania jeszcze bardziej ekskluzywnych doświadczeń, zarówno podróżnym, jak i lokalnym społecznościom, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju zrównoważonych miast.

"Rozszerzenie doświadczeń hotelowych poza mury naszych placówek jest zgodne z naszą śmiałą i nowoczesną wizją gościnności".


źródło: fit tech

 


Drukuj   E-mail