Edukacyjne poniedziałki z KMF: Systemy wynagrodzeń

Edukacyjne poniedziałki z KMF: Systemy wynagrodzeń

Zarządzanie klubem fitness musi być oparte o liczby, procedury i plany. Bardzo często jednak, planując przychody i koszty nie posługujemy się wyliczeniami, które pozwoliłyby nam pewne działania zaplanować wcześniej. Dlatego w pierwszej odsłonie edukacyjnych poniedziałków z Klubem Menedżerów Fitness, skupimy się właśnie na jednym z tych elementów czyli tworzeniu siatki wynagrodzeń dla działów: obsługi klienta, trenerów personalnych oraz instruktorów fitness. 

Krzysztof Pakulec podczas live’u dla członków KMF omówił szczegółowo powyższy temat. Na początek warto uświadomić sobie dwie kwestie. Według badań, dotychczasowi pracownicy najczęściej opuszczają firmę ze względu na zbyt niskie zarobki oraz brak możliwości rozwoju w strukturach organizacji. To też czynniki, które wpływają na decyzję o podjęciu pracy u danego pracodawcy.

Wyzwaniem staje się więc zbudowanie „zwycięskiego zespołu”, który będzie efektywny dla naszego klubu, a zarazem będzie mieć poczucie satysfakcji z wykonywania swojej pracy. Jak tego dokonać? To jedna z części wykładu Krzysztofa. 

Z poniższej prezentacji dowiecie się także, co oznaczają cztery etapy budowania zwycięskiego zespołu:

  • etatyzacja
  • standardy
  • cele
  • wynagrodzenia

A także poznacie szczegółowy plik, który pomaga obliczyć przychody i koszty jakie dana strefa klubu może wygenerować oraz jak ustalić budżet wynagrodzeń dla poszczególnych pracowników.

Krzysztof Pakulec oparł swoją prezentację na głównych modelach systemu płacowego:

  • czasowy
  • akordowy
  • prowizyjny
  • mieszany

Sprawowanie kontroli nad finansami firmy to podstawa. Tutaj nie może nic dziać się „przypadkowo”. Zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy cały sektor fitness musi odrabiać miliardowe straty po okresie zamknięcia. Świadomość realnej kondycji finansowej klubu oraz maksymalne wykorzystanie potencjału jaki daje każda ze stref to także nasze zabezpieczenie na przyszłość i podstawa do podejmowania świadomych decyzji biznesowych.

https://vimeo.com/558026686/4a86415c29

Więcej o Klubie Menadżerów Fitness na: https://www.krzysztofpakulec.com/klub-menedzerow-fitness/

 


Drukuj   E-mail