Trzy poziomy relacji z podopiecznym

Trzy poziomy relacji z podopiecznym

 

Możemy wyszczególnić trzy poziomy relacji z ludźmi:

Poziom pierwszy to podstawowa relacja jaką masz na przykład z kasjerem w banku czy listonoszem. To więcej niż relacja z nieznajomym, jednak niewiele więcej. Na początku współpracy trenerskiej, klient jest na tym samym poziomie, jednak im częściej się widujecie, w zależności od tego im więcej posiadasz umiejętności społecznych, tym szybciej przechodzisz z klientem na poziom drugi.

Poziom drugi to relacja jaką posiadasz ze swoim księgowym lub stomatologiem. Znacie się lepiej niż na poziomie pierwszym i dowiedzieliście się o sobie wystarczająco dużo, by współpracować. Kiedy osiągasz ze swoim klientem poziom drugi oznacza, że znasz jego indywidualne preferencje np. odnośnie ćwiczeń. Zaczynają także docierać do Ciebie informacje z osobistego i zawodowego życia klienta, znasz ich wpływ na niego. To jednak jeszcze za mało. 

Poziom trzeci zaczyna się, gdy wiesz nie tylko wszystko z poziomu drugiego, ale także co Twój klient ogląda wieczorami w telewizji, znasz daty urodzin jego i jego rodziny oraz imię tego faceta, który sprawia mu tyle problemów w pracy. Masz jego pełne zaufanie. Traktuje Cię jak przyjaciela (traktuje Cię jak przyjaciela, gdyż Ty swoje problemy zostawiasz dla siebie, to trochę taka jednokierunkowa przyjaźń). 

Dlaczego tak istotne jest, by osiągnąć poziom trzeci w relacji z klientem? 

Dlatego, że wówczas możesz dać swojemu klientowi dokładnie to, czego potrzebuje i kiedy potrzebuje. Będziesz tą osobą, której powie o swoich problemach. To pozwala ocenić, kiedy należy popchnąć klienta, kiedy wesprzeć, a kiedy zastopować. Działąnia te są możliwe tylko wtedy, gdy znasz bardzo dobrze swojego podopiecznego. Stąd nazwa trening personalny czyli osobisty. To klucz do budowania lojalności klientów.

 

________________________________________________

 

Szukasz sprawdzonego, stabilnego i dochodowego biznesu w branży fitness? Skontaktuj się z promotorami franczyzowego konceptu Dream Body PREMIUM EMS.

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Drukuj   E-mail