Byli częścią branży fitness. Odeszli w 2021 roku

Byli częścią branży fitness. Odeszli w 2021 roku

Początek listopada to czas zadumy i refleksji. Dzisiaj wspominamy naszych bliskich i przyjaciół, którzy odeszli. Wśród tych wszystkich są także wybitne osobowości branży fitness. Chcemy przypomnieć sylwetki tych, z którymi przyszło nam się pożegnać w ostatnich dwunastu miesiącach.

 

Artur Ligęska

 

W roku 2018, o Arturze mówili wszyscy. Trener personalny przebywający wówczas w Zjednoczonych Emiratach Arabski został skazany na dożywocie za rzekome posiadanie narkotyków. Wstawiła się za nim cała branża fitness, a także polscy politycy. Pozwoliło to, po 13 miesiącach pobytu w więzieniu, na powrót Artura do kraju.  Opowiadał wielokrotnie o dramatycznych chwilach jakie przeżył w więzieniu, zmagał się z zespołem stresu pourazowego. 

W jednym z wywiadów powiedział: „W 2006 roku założyłem firmę, której celem był rozwój profesjonalnego rynku fitness (…) Zrealizowałem setki, jak nie tysiące prelekcji i stworzyłem swój, wyjątkowy koncept fitness. Moją misją było otwieranie drzwi biznesowi fitness w mniejszych ośrodkach miejskich, szerzenie ducha sportu wszędzie tam, gdzie go fizycznie jeszcze nie było. Zrobiłem dyplom u Thomasa Plummera w Atlancie, uznawanego za twórcę branży fitness na świecie. W klubach tworzonych przeze mnie szkolenia prowadził właściciel najbardziej rentownych klubów fitness w USA, a kiedyś trener personalny Madonny, Rick Mayo”.

Artur zmarł w wieku 40 lat. Został znaleziony w mieszkaniu w Amsterdamie 26 maja 2021r.

 

Jacek Kramek

 

19 lipca 2021r. w wieku zaledwie 32 lat zmarł znany trener personalny Jacek Kramek. Ta przedwczesna śmierć poruszyła nie tylko sektor fitness, ale cały sportowy świat. 

Jacek Kramek był trenerem gwiazd. Współpracował między innymi z Mają Bohosiewicz, Anną Skurą czy Katarzyną Cichopek. Trenował razem z Katarzyną Dziurską, Akopem Szostakiem i Anną Lewandowską.

Był także założycielem platformy internetowej. Pisał o sobie tak:

„Tak jak i Ty, ja też kiedyś zaczynałem od zera. Treningi, które dla Ciebie przygotowałem sprawdzałem najpierw na sobie. MPS (MEN’S PHYSIQUE SYSTEM) to 15 lat moich przygotowań do startów, które zwieńczyłem wieloma złotymi medalami na scenie kulturystycznej. Zarówno moja kariera sportowa jak i metamorfozy moich podopiecznych są dowodem na to, że MPS dla mężczyzn jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie, a MBS dla Twojej kobiety.

Na co dzień pracuję z podopiecznymi, którzy chcą od wizyty na siłowni i od siebie samych wyciągnąć jak najwięcej! Przychodzą do mnie od 15-tu lat i niezmiennie daję im to, czego potrzebują - absolutne wsparcie w precyzyjnie dobranym planie treningowym! Po tylu latach doświadczenia potrafię rozpoznać potrzeby podopiecznych, a w odpowiedzi na nie opracowałem rewolucyjne plany treningowe, które gwarantują osiągnięcie przez nich oczekiwanych rezultatów”.

Jacek Kramek przegrał walkę z udarem.


Drukuj   E-mail