Minimalne ryzyko zakażenia. Kluby fitness pod kontrolą

Minimalne ryzyko zakażenia. Kluby fitness pod kontrolą

Liczba pozytywnych przypadków COVID-19 wśród osób, które odwiedziły kluby fitness, ośrodki wypoczynkowe i baseny w Wielkiej Brytanii, nadal utrzymuje się na „ekstremalnie niskim poziomie”. Dane opublikowane przez UK Active – obejmujące okres od ponownego otwarcia siłowni (12 kwietnia 2021) do 21 listopada 2021 – potwierdziły wskaźnik 0,83 przypadków na 100 000 wizyt.

Odkąd brytyjski rząd zniósł ograniczenia w kwietniu, instytut badawczy Active Research Institute kontynuuje cotygodniowe gromadzenie danych z ponad 1500 obiektów w całej Wielkiej Brytanii, reprezentujących ponad 125 milionów wizyt od kwietnia do listopada 2021 roku.

Wspierani przez kampanię UK Active „Fit Together”, operatorzy zobowiązali się do utrzymania wysokich standardów bezpieczeństwa po złagodzeniu ograniczeń rządowych, w ramach wysiłków mających na celu uspokojenie pracowników i społeczeństwa, że ​​ich obiekty są bezpiecznym miejscem do pracy oraz ćwiczeń.

Wyniki pokazują, że chociaż wskaźnik zachorowań w ogólnej populacji Wielkiej Brytanii zmieniał się na przestrzeni czasu, częstość występowania wirusa pozostała „niezwykle niska” w brytyjskim sektorze fitness.

Jeśli chodzi o ogólny wskaźnik mierzony w całym okresie od pierwszego dnia ponownego otwarcia sektora w 2020 r., dane od 25 lipca 2020 r. do 21 listopada 2021 r. potwierdzają, że obiekty w Wielkiej Brytanii odnotowały ponad 160 milionów wizyt, przy ogólnym wskaźniku 1,6 przypadku na 100 000 wizyt.

Dane gromadzone przez UK Active obejmują różne rodzaje obiektów, w tym kluby fitness, siłownie, centra rekreacyjne i butikowe studia fitness, a także różne modele operacyjne, w tym prywatne sieci z wieloma obiektami, publiczne fundusze oraz niezależni operatorzy i studia.

Huw Edwards, dyrektor generalny UK Active, powiedział: „Sektor fitness i rekreacji wykracza poza swoje zaangażowanie w bezpieczeństwo klientów i personelu, z niezwykłą dbałością o wysokie standardy czystości, co ponownie przekłada się na wyniki opublikowanych przez nas danych. Dziesiątki milionów osób korzystających z tych obiektów każdego tygodnia są pewne swojego bezpieczeństwa.

„Ponadto krajowe siłownie, baseny, centra rekreacyjne i studia są niezbędne, aby pomóc ludziom wyjść  z pandemii zdrowym zarówno psychicznie, jak i fizycznie, a rząd będzie wymagał wsparcia naszego sektora bardziej niż kiedykolwiek w nadchodzących miesiącach, gdy zamierzamy odwrócić spadek poziomu naszej aktywności, który pogorszył się w wyniku pandemii”. 

 

Drukuj   E-mail