Catering dietetyczny dla sportowców – energia zamknięta w pudełkach

Catering dietetyczny dla sportowców – energia zamknięta w pudełkach

Rynek cateringu dietetycznego w Polsce rozwija się w błyskawicznym tempie. Firmy wychodzą naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów, regularnie rozszerzając swoją ofertę. Przygotowują dedykowane diety dla różnych grup docelowych – proponują specjalne jadłospisy dla dzieci, matek karmiących, osób z przewlekłymi chorobami i właśnie dla sportowców. 

Na czym polega catering sportowy?

Dieta pudełkowa z dostawą skierowana jest do osób, które pragną zdrowo się odżywiać, a jednocześnie nie mają czasu lub chęci na układanie menu, zakupy spożywcze i gotowanie. Decydując się na catering dietetyczny, codziennie otrzymujemy pięć pysznych, pożywnych i zdrowych posiłków pod wskazany adres. Poszczególne dania przygotowywane są przez doświadczonego szefa kuchni pod bacznym okiem dietetyka. Następnie są szczelnie pakowane w specjalne opakowania, dzięki czemu po otwarciu są świeże, smaczne i estetycznie podane. 

Po rozwiązanie, jakim jest dietetyczny catering sportowy, coraz częściej sięgają profesjonalni zawodnicy różnych dyscyplin, jak i osoby amatorsko uprawiające sport. Zdają sobie oni sprawę, że odpowiedni plan żywieniowy pomaga osiągnąć cele treningowe i przyspieszyć regenerację organizmu. Warto tutaj podkreślić, że diety sportowe mogą być bardzo zróżnicowane – inne zapotrzebowanie będzie miał biegacz, inne kulturysta, a jeszcze inne piłkarz. Wybierając konkretną dietę treningową należy wziąć pod uwagę m.in. masę ciała, częstotliwość i intensywność treningów oraz indywidualne preferencje i zapotrzebowanie kaloryczne. 

Jak zamówić dietę dla sportowców?

Zamawiając sportową dietę pudełkową, należy zwrócić uwagę na jej kaloryczność. Większość firm cateringowych proponuje kilka różnych opcji, np. 1500, 1800, 2000, 2500, 3000 i 3500 kcal. Dzięki temu można łatwo dopasować dietę do indywidualnych potrzeb. Składając zamówienie, wybieramy również długość diety. Większość klientów decyduje się na 10, 20 lub 30 dni. Osoby, które do tej pory nie korzystały z takiej usługi, mogą zamówić catering nawet na jeden dzień i w każdej chwili go przedłużyć. 

 Dieta dla sportowców dostarcza odpowiednią ilość mikro- i makroelementów, które wspierają sprawność umysłową i fizyczną. Adresowana jest zarówno do osób, które uprawiają sporty indywidualne, jak i drużynowe. Użytkownicy, którzy mają wątpliwości, jaki wariant wybrać, mogą skorzystać z pomocy dietetyka. Dodatkowo większość firm cateringowych udostępnia na swojej stronie przykładowe menu. 

Dieta sport, active, fitness…?

Wraz z rosnącą popularnością cateringów dietetycznych rośnie liczba firm, które w swojej ofercie mają diety dedykowane sportowcom. Czasami kryją się one pod różnymi nazwami, takimi jak np.:

  • dieta sport/sportowa,
  • active/dla aktywnych,
  • dieta treningowa,
  • fitness,
  • masa,
  • power,
  • wysokobiałkowa,
  • itd.

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów diet, również tutaj rozpiętość cenowa jest spora. Znajdziemy niskokaloryczną dietę fitness od 30 zł za dzień, jak i sportową dietę na masę za 90 zł dziennie. Warto przypomnieć, że za ceną w tego typu dietach poza produktami stoi także odpowiednia wiedza, różnorodność posiłków i czas, który zamiast na układanie jadłospisów i liczenie kalorii można przeznaczyć na trening lub niezbędny odpoczynek. 

źródło: artykuł sponsorowany


Drukuj   E-mail