„Podwyżki o 400-500% są prawdą i chcielibyśmy, żebyście o tym wiedzieli” -przetrwali lockdown czy podołają podwyżkom cen?

„Podwyżki o 400-500% są prawdą i chcielibyśmy, żebyście o tym wiedzieli” -przetrwali lockdown czy podołają podwyżkom cen?

Podwyżki cen gazu uderzyły w przedsiębiorców. Także tych, którzy jeszcze chwilę temu nie mogli normalnie pracować z uwagi na przedłużający się lockdown. Dzisiaj w sieci możemy znaleźć kolejne zdjęcia rachunków, które upubliczniają właściciele siłowni, aby wyjaśnić obecną sytuację klientom.

-To nasza faktura za gaz. Podwyżki o 400-500% są prawdą i chcielibyśmy, żebyście o tym wiedzieli, bo być może części z Was, szczęśliwie, to nie dotyczy – czytamy na Facebooku siłowni MG Fit, która została zmuszona do zmiany budynku na mniejszy, aby chociaż częściowo zredukować swoje koszty.

W mediach społecznościowych odnieśli się także do czasu lockdownu, który uniemożliwił im normalne funkcjonowanie:

„Pamiętam taki dzień, na krótko przed marcem 2020 roku, kiedy biegałam na steperze, obok biegł mój kolega. Rozmawialiśmy, żartowaliśmy sobie i nagle pojawił się komunikat, że z uwagi na rządowe obostrzenia, siłownie zostaną zamknięte do odwołania. Fala śmiechu niedowiarków rozpłynęła się po siłce. MG FIT był po brzegi wypełniony ludźmi, a atmosfera była cudownie rodzinna i pluszowa.

A potem nas zamknęli. Potem otworzyli. Potem zamknęli. Potem znowu otworzyli. Nie dziwię się, że części z Was opadł zapał do trenowania. My straciliśmy możliwość zarobkowania na wiele miesięcy, ale walczyliśmy o przetrwanie”. 

Właściciele wyszli z opresji poprzez ciężką pracę i w zamian otrzymali kolejny cios - rachunek za gaz opiewający na kwotę ponad 16 tysięcy złotych:

„Część ludzi rozpłynęła się do innych miejsc sportowych, które zdecydowały się działać mimo obostrzeń; część ludzi zniknęła w czeluściach domowych siłowni. Ostatni czas był ciężki, ale pracowaliśmy sumiennie - dzień w dzień, by odbudować to, co zabrał nam covid”.

Siłownia nie pozostawiła sprawy bez komentarza i wystosowała apel polityczny:

„Teraz będzie apel polityczny, czego raczej staraliśmy jak dotąd unikać w ramach tej działalności: nikt nie wierzył, że ktoś zamachnie się na sądy, Trybunał Konstytucyjny. Nikt nie wierzył, że można zrobić „wybory korespondencyjne, które się nie odbyły” za 70 mln złotych (z naszych podatków) i nie ponieść za to odpowiedzialności. Nikt nie dowierzał, że można uderzyć w kobiety i rodziny w ogóle i próbować zabrać prawo do aborcji w najbardziej krytycznych sytuacjach zdrowotnych. Wszyscy się śmiali, że „Czarnek zdobył tytuł Dzbana 2021 roku” i my też się nawet śmialiśmy. Teraz najmłodsi będą czytać encykliki, a telefon zaufania dla młodzieży poprowadzi ksiądz egzorcysta. Nikt nie uwierzyłby, że niemal z miesiąca na miesiąc, cena podstawowego sposobu ogrzewania wzrośnie o 500%. A jednak tak się stało. I będzie działo się dalej.

Moglibyśmy sobie dalej ***** ***, ale kochani to naprawdę nie są żarty. To jest walka o przetrwanie setek małych i mikro przedsiębiorstw: piekarni, siłowni, wszystkich, którzy wykorzystują tak podstawowy sposób ogrzewania, którzy zatrudniają pracowników i pracowniczki. Zastanówcie się poważnie, nim oddacie głos w następnych wyborach” - zakończyli.

Źródło: Facebook


Drukuj   E-mail