Les Mills BODYSTEP® - zabawny, energiczny i wszechstronny trening

Les Mills BODYSTEP® - zabawny, energiczny i wszechstronny trening

BODYSTEP® to zabawny, energiczny i wszechstronny trening, w którym każdy znajdzie coś dla siebie! O BODYSTEP® rozmawialiśmy z Hanne Vilpponen, trenerką Les Mills Nordic Trainer. Hanne zaprezentuje BODYSTEP® w Polsce, gdzie będzie miał swoją premierę na początku czerwca, podczas konwencji EU4YA, w której udział wezmą setki trenerów i instruktorów z całego kraju. Hanne regularnie prowadzi również zajęcia BODYSTEP® w Helsinkach, w Finlandii.

"W klubie, w którym prowadzę zajęcia, zaczęliśmy od 2 zajęć tygodniowo, a ostatnio zwiększyliśmy ich liczbę dwukrotnie. Klienci, którzy przychodzą na moje zajęcia mają od 18 do 60 lat. BODYSTEP® na początku może wydawać się wyzwaniem, dlatego dobrą wskazówką dla uczestników jest wypróbowanie zajęć przynajmniej pięć razy i dopiero wtedy podjęcie decyzji, czy będą przychodzić regularnie."

"Kroki na zajęciach są proste, a "żywiołowości" dodają głównie ruchy górnej części ciała i rąk. Można też pominąć ręce i na początku skupić się tylko na nogach. Podsumowując, zajęcia są dość intensywne, ale można je też wykonywać zupełnie bez podskoków. Podczas zajęć instruujemy uczestników werbalnie, mówiąc w tym samym rytmie, co ruchy nóg. Za każdym razem, gdy pojawia się nowy ruch, używamy wielu instrukcji słownych, co ułatwia naukę początkującym. Zadaniem instruktorów jest także zauważenie nowych osób i upewnienie się, że dają im wiele możliwości, a także zwiększają liczbę instrukcji słownych."

"BODYSTEP®, pomimo wymagającej natury, jest rodzajem zajęć, na których nie zauważasz, jak trudny lub wymagający jest trening, ponieważ skupiasz się na dobrej zabawie i czerpaniu przyjemności. Zajęcia mają charakter integracyjny, co oznacza, że chcemy, aby każdy mógł doświadczyć poczucia sukcesu i dobrze się bawił. W BODYSTEP® nie traktujemy treningu ani siebie zbyt poważnie, ale raczej swobodnie wyrażamy siebie i dobrze się bawimy. Istotą programu BODYSTEP® jest bycie wyzwolonym i żywym, a to naprawdę oferuje. Z perspektywy klubu fitness, BODYSTEP® oferuje członkom klubu prawdziwie wszechstronne zajęcia i radość z ruchu w najlepszym wydaniu. Zajęcia mają wiele różnych opcji zarówno dla doświadczonych trenerów, jak i dla nowicjuszy."

Hanne mówiła również o znaczeniu wysokiej jakości sprzętu wykorzystywanego podczas zajęć BODYSTEP®. Les Mills opracował Smartstep™ (część serii urządzeń Smart tech™), który jest zoptymalizowany specjalnie do ćwiczeń grupowych. Jego regulowana wysokość jest optymalna dla BODYSTEP®, co zapewnia bezpieczne i efektywne zajęcia.
"Podczas zajęć dążymy do tego, aby stopy były rozstawione na szerokość bioder, a Smartstep™ pozwala nam na to w bezpieczny sposób". Członkowie mają możliwość użycia talerza z ciężarami w niektórych ruchach dla dodatkowego wyzwania. W skład wyposażenia Smart tech™ wchodzą również talerze z ciężarkami, smartbar, taśmy oporowe i maty. Wysokiej jakości sprzęt oznacza zadowolonych klientów, którzy zostają z Tobą na dłużej.

BODYSTEP® został stworzony tak, by oferować wiele opcji do wyboru, od bardzo wymagających, po te o niższej intensywności. Kroki i choreografia na zajęciach są łatwe do naśladowania, a zajęcia są uwielbiane przez szerokie grono uczestników. Sprzęt potrzebny do tego treningu to dobrej jakości step board, którego wysokość można regulować, aby zmienić intensywność treningu. Zajęcia BODYSTEP® dostępne są w wersjach 30, 45 i 55-minutowych.

Artykuł powstał przy współpracy z Les Mills


Drukuj   E-mail