Nowe obostrzenia od 15 grudnia do 9 stycznia! Pierwsze sektory zostają zamknięte!

Nowe obostrzenia od 15 grudnia do 9 stycznia! Pierwsze sektory zostają zamknięte!

Właśnie zakończyła się konferencja prasowa, na której Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zmianach na jakie zdecydował się rząd w związku z rozwojem pandemii. Nowe zasady będą obowiązywać od 15 grudnia do 9 stycznia.

 

O szczegółach nowych obostrzeń poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zostaną one wprowadzone od 15 grudnia:

  • limit 75 procent obłożenia w transporcie zbiorowym.
  • limit 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach; zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.
  • obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na Covid-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy.
  • obniżenie limitów do 30 proc. obłożenia w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych; zwiększenie tego limitu może być tylko i wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.
  • zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia; 31 grudnia i 1 stycznia ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100 osób, z wyłączeniem osób zaszczepionych.

Od 1 marca trzy grupy zawodowe będą musiały się zaszczepić. To nauczyciele, medycy i służby mundurowe. 

Niedzielski ogłosił też, że zmodyfikowany został projekt ustawy klubu PiS mówiący wcześniej o weryfikacji zaszczepienia pracowników przez pracodawcę. „Pracodawca będzie mógł oczekiwać od pracownika wyniku darmowego testu na Covid-19. W ciągu tygodnia będzie skierowany do prac” - przekazał podczas konferencji.

Niestety wróci też nauczanie zdalne w terminie 20 grudnia do 9 stycznia.


Drukuj   E-mail