Co się działo pierwszego dnia FIWE Fitness Trade Show?

Co się działo pierwszego dnia FIWE Fitness Trade Show?

Pierwszy dzień ósmej edycji targów FIWE Fitness Trade Show przeszedł do historii. Przekrój firm jakie pojawiły się na wydarzeniu podkreślił trendy, które już od pewnego czasu obserwujemy w branży. Co się dokładnie działo i jakie firmy postawiły na bezpośredni kontakt z klientem oraz rozmowy biznesowe w formie wystawienniczej?

Targi FIWE słyną z dużej ilości wydarzeń towarzyszących, oprócz znanej każdemu części wystawienniczej, miejsce miały zawody Burneika Challenge, charytatywna gala Biznes Boxing, TIGER Street Workout Poland Championships, dyskoteka spinningowa, Zawody kulturystyczne Słodkiewicz Classic czyli między federacyjne, otwarte mistrzostwa w sportach sylwetkowych w kategoriach: Junior, Senior, Master. Debiuty FIWE w sportach sylwetkowych otwarte dla wszystkich zawodników rozpoczynających starty w bieżącym roku kalendarzowym.

Nie zabrakło także głośnej muzyki, do czego chce nas przyzwyczaić organizator, zmieniając formę wydarzenia na FIWE Music. Popek Monster, Johnny Flex & Szmelc oraz zespołu WGWC to tegoroczne gwiazdy koncertów.

Edukacja

Szeroka oferta nie pominęła także edukacji. Pierwszy dzień zgromadził licznych słuchaczy debaty CEO & EXPERTS. Dwugodzinna wymiana zdań między uczestnikami dotyczyła zagadnień:

  1. 1.Kluby medyczne i prozdrowotne - szanse i zagrożenia
  2. 2.Ekonomia - marketing - finanse czyli pandemiczna rzeczywistość branży fitness

Przez cały dzień trenerzy i miłośnicy aktywności fizycznej mogli wysłuchać konferencji Fiwe Personal Trainer - event przedstawiający praktyczne porady jak skomponować zestaw ćwiczeń, który nie tylko wypracuje wymarzoną sylwetkę, ale także spowoduje, że trening będzie sprawiał maksimum przyjemności, to propozycja dla początkujących w branży fitness, a dla doświadczonych trenerów wskazano dalsze kierunki rozwoju, jak i szkolenia oraz możliwości dofinansowania.

Jakie nazwiska pojawiły się pierwszego dnia?

Kamil Parol z wykładem „ABC Biznesu trenera personalnego w sieci”

Kamil Malinowski „Programowanie i kształtowanie siły-przygotowanie motoryczne”

Łukasz Zimny „Diagnostyka klienta w planowaniu treningu”

Piotr Czajkowski „Biznes Trenera Personalnego w XXI wieku”

Rafał Jaśkowiak „Praca z osobą spędzającą większość czasu w pozycji siedzącej. Dlaczego sam trening to za mało?”

Damian Archacki „Najczęstsze błędy w układaniu planu treningowego w treningu nastawionym na hipertrofię”

Radek Bierzanowski „Sinusoida emocji trenerskich, czyli jak nie dać się wypaleniu zawodowemu”

Jakub Mauricz „Suplementacja uzależniona od celu Suplementacja uzależniona od celu”

A także:

Krzysztof Pakulec i „Zarządzanie klubem fitness przez liczby”

Kamila Nowowiejska i Ela Przygrodzka „Customer Experience zajęć grupowych”

Jakub Undra „Na ile bezpieczny on-line jest Twój klub fitness?”

Arkadiusz Wolski „Jak wprowadzić klienta aby został jak najdłużej?”

 

To tylko część z długiej liczby prelegentów, ambasadorów i zaproszonych gwiazd.

 

Trendy

 

Prężnie rozwija się sektor odzieży sportowej oraz akcesoriów, widać to po markach, które widujemy na targach już od lat, a także po nowych brandach,których w tym roku było wyjątkowo dużo.

 

Konopie - wydaje się, że to surowiec, który na dobre zagościł w branży fitness. Jeszcze niedawno słyszeliśmy głównie o olejkach CBD, podczas gdy dzisiaj możemy znaleźć całą gamę produktów, od napojów przez lizaki po kosmetyki.

 

Analiza ruchu, praca nad koordynacją i szybkością oraz zdrowie i regeneracja, to obszary firm, których na targach wciąż przybywa i budzą coraz większe zainteresowanie, wyznaczając poniekąd nowe kierunki rozwoju sektora fitness.

Do zobaczenia fani fitness drugiego dnia!