Pierwsze na świecie hantle sterowane głosem

Pierwsze na świecie hantle sterowane głosem

Technologia to znak naszych czasów. Innowacyjne rozwiązania usprawniają działanie i procesy w każdym sektorze gospodarki. Nie inaczej jest także w branży fitness, która głównie w czasie ograniczeń związanych z pandemią koronawirus przeżyła prawdziwą transformację. To jednak nie koniec. Producenci sprzętu fitness prześcigają się w rozwiązaniach, mających na celu uprzyjemnić doznania treningowe klientom. Tak właśnie powstały pierwsze hantle, których ciężar można regulować za pomocą komend głosowych.

 Alexa zaprogramuje hantle

NordicTrack od iFIT ogłosił wprowadzenie na rynek swojej najnowszej innowacji fitness, czyli regulowanych hantli NordicTrack iSelect. Oczekujące na opatentowanie hantle sterowane głosem będą współpracować z Alexą i zapewnią pełną stabilność podczas ćwiczeń na podłodze dzięki kwadratowej konstrukcji.

Regulacja hantli obejmuje zakres od 5 do 50 funtów, czyli 2,26kg do 22,6kg. Wydawanie komend głosowych pozwala na wyeliminowanie z treningu konieczności tradycyjnego regulowania obciążenia lub szukania kolejnej pary hantli. Projekt Nordic Trać wpływa też na oszczędność miejsca, gdyż zbyteczne stają się stojaki.

„Jesteśmy podekscytowani, że możemy zaoferować pierwsze w historii hantle sterowane głosem, które współpracują z Alexą” – powiedział Mark Watterson, Chief Experience Officer w iFIT. „Nasza zgłoszona do opatentowania elektroniczna regulacja eliminuje problemy związane z uciążliwą zmianą obciążenia w trakcie treningu”.

3 dodatkowe funkcje

Na tym nie kończą się możliwości innowacyjnego projektu.

W przypadku osób pracujących z trenerem lub planujących z wyprzedzeniem własny trening, istnieje możliwość ustawienia konkretnego ciężaru dla poszczególnych ćwiczeń. Można wydać komendę, aby w trakcie treningu, Alexa dostosowywała ciężar hantli dla konkretnych ćwiczeń zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Co więcej, jeżeli czujemy, że obciążenia są źle dobrane, możemy głosowo poprosić Alexę, aby je zmniejszyła lub zwiększyła o wybraną wartość na dalszą część treningu.

Hantle iSelect mogą zapisywać i automatycznie dostosowywać się do ustawień użytkownika dla 15 klasycznych ćwiczeń.

Hantle NordicTrack iSelect obejmują także miesięczną subskrypcję iFIT, która zapewnia użytkownikom dostęp do biblioteki treści treningów stworzonych przez trenerów iFIT. Członkowie mogą podążać za wskazówkami trenera iFIT i używać poleceń głosowych, aby dostosować obciążenie do swoich potrzeb. Subskrypcja nie jest jednak konieczna do korzystania z hantli.

 

Źródło: Nordic Trac


Drukuj   E-mail