Innowacje w branży fitness - sektor pełen pomysłów

Innowacje w branży fitness - sektor pełen pomysłów

Branża fitness po raz kolejny udowodniła: jest tak innowacyjna i pełna pomysłów, jak przed pandemią, a teraz powraca dodatkowo z nową energią. Właśnie  ogłoszono zwycięzców FIBO Innovation & Trend Awards 2022! Siedmiu zwycięzców w sześciu kategoriach. 

Swoją pomysłowością zwycięzcy tegorocznych nagród FIBO Innovation & Trend Awards przekonali międzynarodowe jury i stanęli naprzeciw silnej konkurencji. Wysoki popyt i liczba zgłoszeń były również bardzo pozytywnym sygnałem ze strony branży, że okres pandemii został wykorzystany na rozwój innowacyjnych projektów. 

Kategoria Ekologia i zrównoważony rozwój

Ergofit GmbH/ Ergofit Row: Dzięki nowej technologii hamowania Fluidmotion, która została opracowana we współpracy z inżynierami sportu i sportowcami wyczynowymi z niemieckich uniwersytetów, ruch wioślarski z “Ergofit Row” staje się wyjątkowy i naturalny, podobnie jak wiosłowanie na prawdziwej wodzie. Dzięki niewiarygodnej ciszy, wynoszącej mniej niż 50 dB, użytkownik wpada w radosne doświadczenie przepływu. “Ergofit Row” jest w 100 procentach produkowany w Niemczech.

Kategoria Zdrowie i profilaktyka

Myzone/ MZ-Switch: Myzone MZ-Switch to pierwszy na świecie monitor pracy serca z opcją pomiaru na klatce piersiowej, ramieniu i nadgarstku. Można go przełączać między EKG i PPG, dzięki czemu może być noszony na klatce piersiowej lub na nadgarstku.

Kategoria Styl życia, równowaga życiowa i dobre samopoczucie

Benchmark Sp. z oo/ Drabinka BenchK 113: Wielofunkcyjny drążek ścienny z akcesoriami gimnastycznymi i dodatkowym mocowaniem może być używany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Drążek ścienny BenchK 113 jest praktyczny i stylowy zarazem, dzięki czemu łączy w sobie aspekt lifestylowy z treningiem dla całej rodziny.

Kategoria Odżywianie

Sureblend Limited/ Sureblend Power Blender Shaker: Shaker w kilka sekund bez trudu miesza białko w proszku, suplementy diety, płatki owsiane, jagody i orzechy, a także może służyć jako bank energii dla innych urządzeń. 

Kategoria Start-up

Plyofold/ Plyofold: Produkt Plyofold to plyobox lub znany również jako jump box, który może być używany szczególnie w dziedzinie treningu HIIT – High intensity interval training. Plyofold można złożyć, a tym samym łatwiej przechowywać i transportować. Dzięki temu w salach gimnastycznych jest więcej miejsca na ćwiczenia i inne urządzenia.

Absolutny wyjątek w 2022 roku: dwóch zwycięzców w kategorii Wydajność

Skain GmbH/ Curve Workout by Trackbar: Program “Curve Workout” umożliwia samodzielne śledzenie treningu, zwłaszcza poprzez ćwiczenia wolne, oraz zwiększa efektywność i bezpieczeństwo treningu ukierunkowanego na wyniki. Połączenie trendów, takich jak grywalizacja, sprzęt sieciowy i otwarte ekosystemy, to zdecydowanie obiecujące warunki do wprowadzenia tego produktu w studiach fitness.

Gungnir of Norway/ The Allrounder: The Allrounder – sztanga olimpijska 20 kg przenosi zwykły trening ze sztangą na wyższy poziom – dokładniej mówiąc, jest to rewolucja w treningu ze sztangą. Zintegrowany mechanizm kołnierza zapewnia bezpieczny trening z wolnymi ciężarami, eliminuje zbędny sprzęt i ułatwia wymianę płyt obciążeniowych.

 

źródło: materiały prasowe 


Drukuj   E-mail