Pierwszy Technogym Clinic w Polsce za nami

Pierwszy Technogym Clinic w Polsce za nami

 

W klubie fitness NJN w Knurowie odbyło się pierwsze spotkanie dla menedżerów klubów fitness w ramach cyklu TECHNOGYM CLINIC. Podczas wydarzenia, Technogym zaprezentował innowacyjne koncepty treningowe, które znacząco podnoszą atrakcyjność oferty klubu oraz pozytywne wpływają na zaangażowanie i retencję klubowiczów. 

 

Pierwszym z nich był SkillX czyli trening interwałowy, prowadzony w małej grupie pod okiem trenera z wykorzystaniem sprzętu i akcesoriów. Trening ten rozwija wiele elementów sprawności fizycznej jednocześnie - siłę, szybkość, zwinność i wytrzymałość. To, co wyróżnia SkillX pośród innych konceptów dostępnych na rynku to stały monitoring tętna użytkowników oraz aplikacja Teambeats, która ułatwia trenerom planowanie i prowadzenie zajęć. Dzięki aplikacji, trening każdego dnia może być inny, dopasowany do konkretnej grupy lub ukierunkowany na określone cechy fizyczne. Trening SkillX funkcjonuje z powodzeniem m.in. w studiu SL FIT w Sandomierzu, klubie Artis Wellness Club w Warszawie, studiu Skills28 w Lublinie, klubie Extreme Fitness w Mielcu oraz klubie fitness NJN w Knurowie. Jak podkreśla Joanna Kłosek, właścicielka klubu NJN, SkillX bije rekordy popularności, a do zajęć ustawia się lista oczekujących. Zajęcia spowodowały umocnienie się społeczności klubu i zwiększyły frekwencję. 

 

Podczas Technogym Clinic, został zaprezentowany również trening obwodowy Biocircuit Technogym. To zestaw maszyn cardio i maszyn siłowych, wyposażonych w sztuczną inteligencję, która prowadzi użytkownika przez cały trening. Z Biocircuit można korzystać w grupie podczas zajęć z trenerem, ale może być to również całkowicie bezobsługowy system, gdzie każda osoba realizuje indywidualnie swój przypisany plan treningowy. Dzięki AI, nie tworzą się kolejki do sprzętu, ponieważ system automatycznie przypisuje i rezerwuje miejsce dla danej osoby, uwzględniając obecność innych użytkowników w obwodzie. Dodatkowo, trener tworzący trening dla danej osoby, może wykluczyć konkretne maszyny lub niektóre partie mięśniowe, uwzględniając jej indywidualne preferencje, schorzenia czy kontuzje. To czyni Biocircuit bardzo bezpiecznym dla użytkowników, niezależnie od ich stopnia zaawansowania. 

 

Technogym Clinic był również okazją do wysłuchania prezentacji o trendach fitness i nowościach w ofercie Technogym, którą przedstawił Michał Ryters, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju rynku B2B w Technogym Polska. Jako jedna z najbardziej innowacyjnych marek na rynku fitness, Technogym nie spoczywa na laurach i na 2023 rok przygotował wiele nowości, które z pewnością zwrócą uwagę właścicieli klubów i pomogą wyróżnić się na rynku. Zwieńczeniem spotkania było wystąpienie Dawid Skopiasz, przedstawiciela eFitness, który podzielił się najnowszymi informacjami o integracji pomiędzy eFitness a mywellness cloud Technogym. Przygotowana integracja zapewnia płynną wymianę danych w czasie rzeczywistym pomiędzy tymi systemami, co stanowi usprawnienie pracy i dużą oszczędność czasu dla kadry zarządzającej klubem.

 

Firma ITP S.A. i marka Technogym zamierzają kontynuować organizację tego rodzaju spotkań już w I kwartale 2023. Kolejna lokalizacja, termin oraz szczegóły spotkania zostaną ogłoszone już wkrótce. 

 

 

 

 

*materiał prasowy


Drukuj   E-mail