Najdroższa siłownia w Polsce. Ultranowoczesny, podziemny obiekt sportowy

Najdroższa siłownia w Polsce. Ultranowoczesny, podziemny obiekt sportowy

Często fascynujemy się i zachwalamy zagraniczne inwestycje z sektora fitness. Tymczasem również w Polsce możemy znaleźć ultranowoczesne inwestycje. Do takiej na pewno zalicza się ta siłownia, której realizacja pochłonęła blisko 26,2 milionów złotych.

Podziemny obiekt sportowy  

Przestrzeń o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych została zaadoptowana pod dwie sale fitness, siłownię, salę do crossfitu, ergometrownię, trzy sale wielofunkcyjne, szatnie, pomieszczenia sanitarne, przebieralnie, powierzchnie wspólne przeznaczone do spędzania wolnego czasu i integracji oraz multimedialną salę sportowo-widowiskowa.    To wszystko znajdziemy w podziemiach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Niestety obiekt został przygotowany wyłącznie dla studentów i kadry Uniwersytetu. Mimo to, tygodniowo obsługuje aż 4 tysiące użytkowników.  

Uniwersytet Warszawski 2016-2025  

W nowej przestrzeni będą realizowane zjęcia sportowe dla studentów i kadry, a także w planach jest organizacja zawodów, turniejów, pokazów i imprez o charakterze sportowym. W podziemiach BUW będą się odbywały także zajęcia m.in. z tańca towarzyskiego, szermierki, tenisa stołowego i jogi.  Przestrzeń sportowa została wyposażona w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń, taki jak np. Cable Cross Over (wyciąg bramowy) czy Multi Fit Cage (stacja do treningu funkcjonalnego). Inwestycja ruszyła w 2016 roku i jest częścią wieloletniego programu uczelni na lata 2016-2025 na warszawskim Powiślu.  

Cele programu wieloletniego „Uniwersytet Warszawski 2016-2025”:
1. rozwój przedsięwzięć transdyscyplinarnych
2. większe umiędzynarodowienie uczelni
3. rozwój programu kształcenia przez całe życie
4. rozwój przedsiębiorczości akademickiej
5. wspieranie innowacyjnych form kształcenia
6. podnoszenie jakości życia publicznego  

Obecnie sportowy obiekt Uniwersytetu Warszawskiego jest uznawany za najdroższą siłownię jaka powstała w Polsce.  

Źródło: Uniwersytet Warszawski


Drukuj   E-mail