Po 7 latach działalności, Fitness Platinium zamyka jeden ze swoich klubów

Po 7 latach działalności, Fitness Platinium zamyka jeden ze swoich klubów

Krakowska sieć klubów fitness, Fitness Platinium została zmuszona zamknąć jeden ze swoich obiektów. Fitness Platinium Plaza zakończy działalność po 7 latach. Na ten moment nie została wyznaczona konkretna data, ponieważ rozmowy wciąż trwają, natomiast ma to nastąpić najprawdopodobniej w połowie września.

Historia klubu rozpoczęła się w listopadzie 2014r. w galerii handlowej Plaza. Przez ten czas klub mocno się rozwinął, a jego częścią stała się Szkoła Walki Tomasza Drwala. Zajęcia w niej prowadzą między innymi Tomasz Drwal, Paweł Obrzuta, Konrad Król i Monika Kędzierska. Zajęcia odbywają się w trzech strefach: sportów walki, przygotowania fizycznego oraz cross fitness, według szczegółowo przygotowanych programów.

Klub w Galerii Plaza w ofercie ma także zajęcia fitness i siłownię. Na łącznej powierzchni 2300 m2 znajduje się 10 stref, w tym Strefa Cross Fitness, Strefa Sztuk Walki, Strefa Kobiet oraz Sala Fitness mieszcząca 30 osób.  Razem 81 maszyn cardio, 38 maszyn siłowych oraz 4800 kg obciążeń oraz nowoczesna sucha sauna.

Zamknięcie jest spowodowane sprzedażą całego obiektu, w którym mieści się Fitness Platinium.

"Niestety, po 7 latach funkcjonowania, jesteśmy zmuszeni zamknąć klub. W dalszym ciągu prowadzone są rozmowy z właścicielem galerii, a dokładna data nie jest jeszcze znana. Z informacji, jakie na ten moment posiadamy wynika, że z dużym prawdopodobieństwem zamknięcie klubu nastąpi w połowie września. Termin ten w każdej chwili może ulec zmianie". 

Galeria Plaza została wybudowana na początku XXI wieku. Kiedyś cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród mieszkańców Krakowa, ale od lat sukcesywnie pustoszała. Na powierzchni 35 tys. mkw. znajdowało się coraz mniej sklepów. W ostatnim czasie w przetrwaniu nie pomagała również epidemia koronawirusa i wynikające z niej obostrzenia. 

Z uwagi na plan zagospodarowania przestrzennego dla tego regionu, w miejscu galerii może powstać nowe centrum handlowe, biurowiec, rozbudowane centrum fitness lub inny kompleks sportowy.

Klub fitness na pożegnanie przygotował dla swoich klubowiczów liczne maratony fitness i zajęcia z ulubionymi instruktorami. Jak zapewnił operator, każdy z dotychczasowych pracowników siłowni otrzymał propozycję przejścia do innego obiektu sieci.