20 lat przemian w branży fitness oczami ekspertfitness.com

20 lat przemian w branży fitness oczami ekspertfitness.com

Choć firma ekspertfitness.com działa od 20 lat, to jej historia rozpoczęła się znacznie wcześniej. Piotr Ośródka, założyciel i właściciel firmy, z branżą fitness jest związany już od 1994 roku. To wtedy zaczął prowadzić pierwszy klub fitness który w krótkim czasie rozrósł się do mini sieci obejmującej 4 lokalizacje w obrębie Łodzi. W latach świetności w klubach RYTM było zarejestrowanych blisko 50000 klubowiczów!

Udział w najważniejszych imprezach branżowych na świecie zainspirował Piotra do założenia w 2001r. firmy meGa FITNESS EQUIPMENT (która w 2009 roku zmieniła nazwę na ekspertfitness.com) Była ona odpowiedzią na zapotrzebowanie na profesjonalny sprzęt do ćwiczeń w polskich klubach fitness. Również w odpowiedzi na potrzeby właścicieli klubów, przez pewien czas firma Piotra zajmowała się montowaniem nagłośnienia na salach treningowych.

W toku rozwoju firma ekspertfitness.com stała się także dystrybutorem światowych marek, wśród których przez lata pojawiały się takie nazwy jak TOMAHAWK (2004) czy KrankCycle (2009), a także marki, które pozostają w dystrybucji do dziś: Reebok (od 2008), BOSU (od 2010), TRX (od 2013).

W kontekście własnych produktów, 2010 był dla firmy rokiem przełomowym – to wtedy powstała marka własna tiguar, która – jak mówi sam Piotr Ośródka – niewątpliwie jest sercem działalności ekspertfitness.com.

Obecnie w portfolio znajduje się ponad 100 produktów – m.in. sprzęt do treningu funkcjonalnego, siłowego, fitnessu, crossfitu,  treningu szybkościowego, a także do jogi i pilatesu. Ze swoimi produktami marka tiguar dotarła już do 43 krajów i może pochwalić się konkretnymi liczbami – ponad 800 wyposażonych klubów, około 7000 klientów detalicznych, ponad 600 klientów biznesowych oraz prawie 150000 produktów sprzedanych tylko w 2020 roku.

20-ścia lat działalności obfitowała nie tylko w sukcesy, ale także w liczne trudności jak np. kontener sztang z których sypał się piach. Jeżeli jesteście ciekawi, jak te 20 lat podsumował Piotr Ośródka, to zachęcamy do obejrzenia skróconego wywiadu zamieszczonego poniżej lub pełnej wersji dostępnej na stronie www.ekspertfitness.com/o-nas 

wideo wywiad TUTAJ

 

*materiał partnerski

 

Tiguar z rabatem


Drukuj   E-mail